Завантаження ...

У Сумах судитимуть працівників "Хімпрому"

4422-08-02-1659432974.png

У Сумах будуть судити службовців установи "Сумихімпром" за забруднення вод річки Псел, яке спричинило збитки у майже пів мільйона гривень. Про це повідомила Сумська обласна прокуратура.

Окружною прокуратурою міста Суми затверджено та направлено до суду обвинувальний акт стосовно директора з виробництва Публічного акціонерного товариства «Сумихімпром» службова недбалість якого призвела до забруднення поверхневих вод (ч. 2 ст. 367, ч. 1 ст. 242 КК України). Також судитимуть начальника виробничо-технічного відділу зазначеного підприємства, який зловживаючи службовим становищем, допустив порушення правил охорони вод (ч. 2 ст. 364, ч. 1 ст. 242 КК України).

За даними слідства, директор з виробництва, будучи відповідальним за виконання вимог природоохоронного законодавства щодо додержання підлеглим персоналом правил охорони навколишнього природного середовища, протягом паводкового періоду 2018 року допустив скидання підприємством забруднюючих речовин зі зворотними водами в поверхневий водний об’єкт р. Псел з перевищенням встановлених нормативів гранично допустимих скидів та встановлених дозволом на спеціальне водокористування лімітів. При цьому начальник виробничо-технічного відділу умисно не здійснював заходи щодо моніторингу дотримання встановлених дозвільними документами вимог гранично допустимих нормативів скидання зворотних вод.

У результаті скиду Публічним акціонерним товариством «Сумихімпром» забруднюючих речовин державі спричинено збитків на загальну суму 420 416 грн.