Главная страница » Новости » Город и регион » Олександр Лисенко нагородив переможців конкурсу «Зробимо наше місто чистим!»

Олександр Лисенко нагородив переможців конкурсу «Зробимо наше місто чистим!»Міський голова Олександр Лисенко нагородив переможців конкурсу «Зробимо наше місто чистим», який відбувся в рамках проєкту «Circular-based waste management» («Управління відходами на основі замкненого циклу»).

Участь у проєкті взяли діти з чотирьох міст із трьох країн: Мажейкяй та Плунге з Литви, Пайде з Естонії та Суми з України. Паралельно проходили два конкурси: діти віком 6–11 років подавали малюнки та творчі роботи, а молодь віком 12–19 років створювали відео.

Роботи учасників мали на меті підвищити обізнаність населення щодо поводження з відходами, їх сортування та переробки. Також діти та молодь пропонували свої ідеї для вирішення проблем неконтрольованого використання пластику та безвідповідального ставлення до купівлі одягу.

У Сумах конкурс малюнків проводився у співпраці зі школою № 23. Спочатку обрали найкращі малюнки по класах, потім – на потоці, а згодом визначили 10 найкращих робіт, які представили місто на транснаціональному етапі конкурсу.

Відеоконкурс був відкритим. Роботи з чотирьох муніципалітетів розмістили на сторінках проекту у соціальних мережах для відкритого голосування, яке тривало до 26 травня.

Очільник Сумської громади Олександр Лисенко нагородив переможців у різних вікових групах та подякував за чудові ідеї: «Нам дійсно є чому повчитися , адже молодше покоління більш свідомо ставиться до питання поводження з відходами. Бо ви розумієте, що своїм прикладом можете надихнути й інших змінювати себе – сортувати сміття, відповідально ставитися до покупок одягу, використовувати багаторазові торбинки. Ви всі молодці. Я із захватом переглянув ваші всі роботи – від чого ще більше пишаюся нашими дітками».

Також керівник обласного центру подякував партнерам із міста Мажейкяй (Литва) за те, що відгукнулися на пропозицію взяти участь у конкурсі. Він привітав представників цього міста та всю громаду з прийдешнім Днем міста, побажав процвітання та благополуччя.

Нагадаємо, у 2018 році Сумська міська рада спільно з муніципалітетом міста Мажейкяй та партнерами з Естонії та Норвегії подали до Фонду грантів Єдиного Економічного Простору та Норвегії для регіонального співробітництва концептуальну записку за проєктом «Circular-based waste management» («Управління відходами на основі економіки замкненого циклу»), яка успішно пройшла конкурсний відбір. Вона була схвалена Оператором фонду та отримала грантову підтримку. Мета проєкту – підвищення екологічної ефективності шляхом вирішення правових питань, інфраструктури та технологій, що сприяє збільшенню обсягів вторинної переробки, зменшенню сміттєзвалищ, допомагає досягненню цілей ЄС, повязаних з управлінням відходами та створення довгострокового шляху для майбутньої кругової (циркулярної) економіки.

Добавить в: