Главная страница » Новости » Город и регион » У Сумах вихід з приміщень і на вулицю без масок – заборонено!

У Сумах вихід з приміщень і на вулицю без масок – заборонено!Міський голова Олександр Лисенко під час апаратної наради доручив відділу з питань взаємодії з правоохоронними органами та оборонної роботи опрацювати з поліцейськими та нацгвардійцями питання більш жорсткого контролю та реагування на порушення протиепідемічних заходів.

Доручення надійшло начальнику відділу з питань взаємодії з правоохоронними органами та оборонної роботи Станіславу Кононенку.

«Більшість складених за порушення карантину протоколів стосується суб’єктів господарювання, але я вважаю, що ефективність нашої роботи залежить й від реагування на пішоходів – порушників маскового режиму. Адже сумчани одягають маску тільки перед контролюючими органами, а таким чином ми не повернемося до «помаранчевої» а тим більше «жовтої» зони! Наголошую ще раз, вихід з приміщень і на вулицю без масок – заборонено, збиратися в зонах відпочинку теж, за порушення цих правил людина має відповідати – штраф без попередження, про це вже неодноразово казали, або ж вести таких до лікарні й показувати реалії «з середини», як відбувається процес лікування, як страждають люди. Позаяк лікарі вже на межі своїх життєвих сил, а коронавірус помолодшав та значно змінився», – підкреслив Олександр Лисенко.

Своєю чергою начальник відділу з питань взаємодії з правоохоронними органами та оборонної роботи Станіслав Кононенко повідомив, що в період із 9 по 15 квітня мобільними групами з контролю за виконанням вимог чинного законодавства України щодо запровадження карантинних заходів було проведено 483 перевірки на працюючих об’єктах, що здійснюють господарську діяльність на території Сум, у тому числі в кафе, магазинах, аптеках, закладах побутового обслуговування, транспортних засобах, які перевозять пасажирів тощо.

За грубе порушення карантинних заходів, ігнорування маскового режиму тощо складено шість протоколів за статтею 42 КУпАП та 112 протоколів за статтею 44-3 КУпАП. Проводились профілактичні бесіди з адміністраторами та працівниками об’єктів господарювання щодо недопущення порушень протиепідемічних норм чинного законодавства України.

Крім того, щоденно для оперативного реагування та контролю за дотримання вимог чинного законодавства України щодо запровадження карантинних заходів на території Сумської міської територіальної громади працювали 68 військовослужбовців військової частини 3051 Національної гвардії України в складі 22 мобільних груп (20 піших патрулів та два патрулі на автомобілі), які за аналізований період провели 42 профілактичні бесіди.

Також продовжували працювати додаткові мобільні групи за участі працівників виконавчого комітету міської ради.

Притягнуто до адміністративної відповідальності за статтею 44-3 КУпАП за порушення правил карантину 39 осіб, повідомив заступник начальника Сумського районного управління поліції ГУНП в Сумській області Олександр Дідусьов. Загалом з початку дії «червоної» зони склали 100 адмінпротоколів, з них 29 протоколів – на суб’єктів господарювання.

Серед об'єктів сфери торгівлі та громадського харчування під час трьох рейдів минулого тижня було обстежено більше ніж 15 таких, розташованих на вул. Привокзальна, вул. І. Харитоненка, вул. Героїв Крут, вул. Ювілейна, вул. Санаторна, вул. Прокоф’єва, пр-т Курський, доповів начальник відділу торгівлі, побуту та захисту справ споживачів Олег Дубицький. За порушення карантинних правил складено шість протоколів за статтею 42 КУпАП.

Добавить в: