Главная страница » Новости » Город и регион » У СумДУ визначили переможців конкурсу «Alter Ego»

У СумДУ визначили переможців конкурсу «Alter Ego»12 березня у Сумському державному університеті в онлайн-режимі відбулося нагородження переможців традиційного конкурсу віршів та художнього перекладу «Alter Ego», який проводить кафедра германської філології факультету іноземної філології та соціальних комунікацій СумДУ.

Учасників і переможців привітала завідувачка кафедри германської філології, професорка Ірина Кобякова. Вона підкреслила важливість перекладацької справи в сучасному світі та зазначила, що перекладач є посередником не тільки між двома мовами, але й двома культурами.

«Поезія – це особлива мова. З одного боку, ви надзвичайно щасливі люди, оскільки працюєте зі словом, з іншого – на вас покладається велика відповідальність», - зазначив на церемонії нагородження старший викладач кафедри журналістики та філології, поет, перекладач, член Національної спілки письменників України Василь Чубур.

Переможців традиційно визначали в чотирьох номінаціях: вірші українською мовою, художні переклади з англійської мови, художні переклади з німецької мови, вірші англійською/німецькою мовами.

Як зазначила голова оргкомітету конкурсу, кандидат філологічних наук, доцент кафедри германської філології Олена Ємельянова, цього року визначити переможців було надзвичайно складно, адже всі роботи творчі та дуже цікаві.

Зрештою призові місця розподілилися наступним чином:

Вірші українською мовою

 • І місце – Юлія Чімирис (Сумський державний університет),
 • ІІ місце – Руслана Ященко (Центральноукраїнський державний педагогічний університет імені Володимира Винниченка),
 • ІІІ місце – Олександра Сальникова (Центральноукраїнський державний педагогічний університет імені Володимира Винниченка).

Переклади з німецької мови

 • І місце – Ольга Гончарова (Сумський державний університет),
 • ІІ місце – Альона Коваленко (Сумський державний університет),
 • ІІІ місце – Олександра Кучерук (Сумський державний університет).

Переклади з англійської мови

 • І місце – Дар’я Кондратенко (Київський національний університет імені Тараса Шевченка),
 • ІІ місце – Дар’я Іванова (Сумський державний університет),
 • ІІІ місце – Аріана Назаренко (Сенчанський Будинок дитячої та юнацької творчості, Полтавська область).

Власні вірші англійською та німецькою мовами

 • І місце – Дар’я Іванова (Сумський державний університет),
 • ІІ місце – Іван Степаненко (Центральноукраїнський державний педагогічний університет імені Володимира Винниченка),
 • ІІІ місце – Кароліна Саламашенко (Центральноукраїнський державний педагогічний університет імені Володимира Винниченка).

За словами декана факультету ІФСК СумДУ Олени Сушкової, «Alter Ego» – один зі знакових і впізнаваних заходів, які традиційно проводяться факультетом. «Приємно, що цікавість до конкурсу з часом не втрачається, а сам захід збирає не лише студентів нашого університету, а також школярів і молодих поетів та перекладачів із усієї України».

Добавить в: