Главная страница » Новости » Город и регион » У грудні Сумський рибоохоронний патруль викрив 105 порушень

У грудні Сумський рибоохоронний патруль викрив 105 порушеньУ грудні 2020 року інспекторами Сумського рибоохоронного патруля проведено 10 рибоохоронних рейдів та викрито 105 порушень природоохоронного законодавства, з яких сім – грубих. Також складено 70 протоколів - за ч. 3 ст. 85 КУпАП (порушення Правил рибальства), 19 протоколів - за ч. 1 ст. 88-1 КУпАП (незаконне придбання чи збут водних біоресурсів) та один – за ст. 85-1 КУпАП (виготовлення, збут, зберігання чи реклама заборонених знарядь добування (збирання) об'єктів тваринного або рослинного світу).

Оформлено вісім актів виявлення та вилучення безхазяйного майна, згідно з якими вилучено 17 од. заборонених знарядь лову.

«Збитки, завдані рибному господарству, за даний період склали майже 4 тис. грн. На порушників накладено близько 22 тис. грн штрафів. Під час проведених заходів державні інспектори вилучили 27 од. знарядь лову та 382 кг водних біоресурсів. Передано до судів 27 справ для притягнення до адміністративної відповідальності», - повідомив начальник Сумського рибоохоронного патруля Олександр Непочатов.

Для прикладу, восьмого грудня 2020 року державними інспекторами Сумського рибоохоронного патруля викрито грубе порушення Правил рибальства на Білопільщині. Двоє громадян на водоймі за допомогою двох «підхваток» добули 2 кг личинки хірономід. Збитки, завдані рибним запасам, склали 1 020 грн.

17 грудня рибінспекторами в ході проведення рибоохоронного рейду по Буринському району викрито грубе порушення Правил рибальства на водоймі в с. Сніжки. Близько 7 години виявлено два громадянина, які здійснювали незаконний вилов водних біоресурсів забороненими знаряддями – трьома сітками. У такий спосіб порушники виловили 3 кг водних біоресурсів: плітка – 21 екз., щука та лин – по 1 екз. Збитки, нанесені рибному господарству, становлять 2 244 грн.

18 грудня в Лебединському районі на водоймі біля с. Кам’яне викритий порушник, який добував водні біоресурси забороненими знаряддями лову – чотирма сітками. У такий варварський спосіб він добув 5 кг риби: щука – 2 екз. та окунь – 1 екз. Сума збитків, завданих рибному господарству, склала 697 грн.

На порушників складено протоколи за ч. 4 ст. 85 КУпАП, вилучені знаряддя лову доставлено на склад Сумського рибоохоронного патруля, згідно з опису-оцінки знарядь лову.

За даний час зафіксовано 57 порушень природоохоронного законодавства та складено протоколи за ч. 3 ст. 85 КУпАП про вчинення адміністративного правопорушення відносно вилову водних біоресурсів «щуковками», загальною кількістю 552 шт. На порушників накладено штрафів на суму 5,6 тис. грн.

За вилов риби на зимувальних ямах в Шосткинському, Лебединському, Сумському, Путивльському районах складено 13 протоколів за ч. 3 ст. 85 КУпАП та накладено 1 581 грн штрафів.

За постановами судів на громадян, які порушили природоохоронне законодавство, накладено 15 тис. грн штрафів.

Також оформлено вісім актів виявлення та вилучення безхазяйного майна в Сумському, Роменському, Ямпільському, Середино – Будському та Шосткинському районах, згідно з якими вилучено 14 сіток, загальною довжиною 410 метрів та три екрани. У водне середовище випущено 11 кг водних біоресурсів.

Крім того, державні інспектори виявляють реалізаторів водних біоресурсів без сертифікатів якості та документів, які б підтверджували законність їх походження. Так, під час перевірки потенційних місць незаконної торгівлі водними біоресурсами в містах Суми, Глухів, Ромни, Конотоп та Шостка виявлено 19 випадків незаконного продажу майже 362 кг водних біоресурсів. На реалізаторів оформлено протоколи про адміністративне правопорушення за ч. 1 ст. 88-1 КУпАП.

Сумський рибоохоронний патруль закликає рибалок-любителів дотримуватися встановлених вимог Правил рибальства і з повагою ставитись до природних ресурсів. Якщо Ви помітили порушення - прохання терміново повідомляти за номером телефонної «гарячої лінії» (096) 838-25-70 або (0542) 77-90-13.

Сумський рибоохоронний патруль

Добавить в: