Главная страница » Новости » Город и регион » У СНАУ стартувала Зимова академія протидії кліматичним змінам

У СНАУ стартувала Зимова академія протидії кліматичним змінам14 грудня на базі Сумського національного аграрного університету розпочала свою роботу Зимова академія «Екологічна безпека ЄС та України в контексті глобальних кліматичних змін», яку університет у рамках реалізації проєкту Erasmus+ Jean Monnet Chair «EU Climate Leadership» 620031-EPP-1-2020-1-UA-EPPJMO-CHAIR.

До першого заняття долучилися 56 учасників. Серед них представники Державної екологічної інспекції у Сумській області, студенти, молоді науковці та досвідчені професори і доценти з різних куточків України (Київ, Харків, Дніпро, Львів, Луцьк, Запоріжжя, Тернопіль, Суми, Мелітополь, Переяслав, Кам’янець-Подільський), працівники об’єктів природно-заповідного фонду (НПП «Деснянсько-Старогутський» та РЛП «Сеймський»), правознавці, представники громадських організацій.

У перший день роботи Академії учасники познайомились між собою та змогли окреслити спільні інтереси у сфері екологічної діяльності.

Після вступного слова організаторів проєкту Олени Мельник та Ірини Васькіної та знайомства учасників розпочались виступи спікерів: Валентини Тюленєвої – кандидатки географічних наук, доцента кафедри прикладної екології СумДУ, Ольги Сютікової – координаторки проєкту EU4Climate та робочої групи із розробки Національної стратегії адаптації до змін клімату, Олени Голуб – представниці Світового банку.

Після кожного виступу учасники могли поставити питання стосовно змін клімату та того, як адаптуватися до них жителям України та Європи. В результаті розгорнулася дискусія, яка, переконані, допоможе консолідувати зусилля активної громади довкола збереження екології та безпеки для прийдешніх поколінь.

Нагадаємо, що Зимова академія триватиме до 18 грудня. Під час семінарів та обговорень учасники зможуть більше дізнатися про політику Євросоюзу щодо кліматичних змін та можливості імплементації європейських екологічних практик в Україні.

Добавить в: