Главная страница » Новости » Город и регион » Сумські лікарні отримали придбані коштом громади 50 кисневих концентраторів

Сумські лікарні отримали придбані коштом громади 50 кисневих концентраторівСумські лікарні отримали придбані коштом громади 50 кисневих концентраторів для допомоги хворим на коронавірус.

Апарати обійшлись у 3 млн гривень. Кисневі концентратори розподілили між двома лікарнями: КНП «Клінічна лікарня № 5» – 40 одиниць, КНП «Клінічна лікарня № 4» – 10 одиниць. Апарати укомплектовані всім необхідним для надання допомоги. Кожен розрахований на двох пацієнтів. Як розповіла начальник відділу охорони здоров’я Олена Чумаченко, таке обладнання дотепер використовувалось у КНП «Клінічна лікарня № 4», де отримало схвальні відгуки лікарів. Начальник відділу охорони здоров’я повідомила, що нові концентратори розподіляли в залежності від потужностей лікарень та їхньої забезпеченості ними. Посадовиця повідомила, що за потреби, апарати можна легко перемістити з одного закладу до іншого.

Директор КНП «Клінічна лікарня № 5» В’ячеслав Петренко наголосив на тому, що застосування кисневих концентраторів є важливою частиною лікування COVID-19, і почасти від того, чи вчасно пацієнт його отримає, залежить життя хворого. До цього лікарі мали в своєму розпорядженні 41 кисневий концентратор іншої комплектації, кожен із яких пристосований для одного пацієнта. Із новим устаткуванням медичний заклад готовий забезпечити потребу в кисні за допомогою кисневих концентраторів і точок прямої подачі кисню 223 пацієнтам. Щодоби лікарня використовує до 1 т кисню.

Міський голова Олександр Лисенко запевнив у тому, що керівництво міста й надалі покращуватиме матеріально-технічне забезпечення медичних закладів, особливо тих, що надають допомогу хворим із COVID-19.

«Потреби медичної галузі й надалі залишатимуться для нас у пріоритеті. Те, що ми послідовно впродовж останніх років ремонтували лікарні, дає змогу сьогодні розгортати додаткові ліжка. Звісно, я хочу, щоб сумчани не хворіли, але, якщо таке вже трапиться, отримали якісне лікування в комфортних умовах», – зазначив Олександр Лисенко.

Очільник міста повідомив, що наступного тижня Суми мають отримати ще 40 кисневих концентраторів такого ж класу, вартістю 2.4 млн гривень. Апарати придбано за рахунок субвенції на соціально-економічний розвиток окремих територій, отриманої з Державного бюджету за сприяння народного депутата України Тетяни Рябухи.

Добавить в: