Главная страница » Новости » Город и регион » КП «Міськводоканал» виконує попереджувальні ремонтні роботи

КП «Міськводоканал» виконує попереджувальні ремонтні роботиПодача води у місто здійснюється розгалуженою системою водопостачання. У господарському віданні водоканалу перебуває 536 км розподільних водогінних мереж. Наявні водопроводи цілком здатні забезпечити потреби міста у воді, проте майже половина з них уже відслужила свій термін.

Оскільки надійність роботи міської системи водопостачання має стратегічне значення, на підприємстві розроблена «Схема оптимізації системи централізованого водопостачання та водовідведення м. Суми на 2019 – 2025 роки». Документ являє собою комплекс заходів із розвитку та утримання водопровідно-каналізаційного господарства міста в належному стані. Його розроблено на основі всебічного аналізу стану інженерних систем, гідравлічних розрахунків та математичного моделювання різних режимів функціонування.

Серед основних заходів із оптимізації роботи системи водопостачання – поступова реконструкція водопроводів.

Щоб попередити аварійні ситуації, не знизити якість послуг та запобігти зменшенню втрат води КП «Міськводоканал» щорічно виконує роботи з поступової заміни зношених, аварійних ділянок водомереж по місту.

Так, наразі тривають роботи з реконструкції водомереж діаметром 400 мм та 250 мм по проспекту Михайла Лушпи, 47.

«Проводимо заміну сталевого водоводу низького тиску, який вже не підлягає ремонту. Підвищена аварійність цієї зношеної ділянки може призвести до серйозних проблем та незручностей. Оскільки водопровід подає воду до ЦТП № 22, то у разі аварійної ситуації без води можуть залишитися мешканці понад 30 житлових будинків. Щоб запобігти цьому укладаємо водопровід із поліетиленових труб із заміною засувок і фасонних частин», – зазначив начальник управління водопровідного господарства Олександр Довгополов.

Роботи виконуються без відключення води мешканцям та обійдуться водоканалу у 81,5 тисяч гривень. Дефіцит фінансових ресурсів та невідшкодування тарифом витрат водоканалу безумовно уповільнює процес заміни мереж, проте вже на сьогодні статистика засвідчує позитивну динаміку, а саме – зменшення кількості водопровідних аварій по місту.

Добавить в: