Завантаження ...

На Сумщині за минулу добу 36 боєприпасів знешкоджено, ще 27 виявлено

10 вересня, групою піротехнічних робіт проведено роботи зі знешкодження двадцяти семи 50-мм мінометних мін, трьох 76-мм артилерійських снарядів, одного вибухника, ручної гранати РГД-42 та чотирьох тротилових шашок.10 вересня, групою піротехнічних робіт Міжрегіонального центру швидкого реагування Державної служби України з надзвичайних ситуацій (м. Ромни), проведено роботи зі знешкодження двадцяти семи 50-мм мінометних мін, трьох 76-мм артилерійських снарядів, одного вибухника, ручної гранати РГД-42 та чотирьох тротилових шашок. Небезпечні знахідки раніше виявили у Роменському та Путивльському районах.

10 вересня о 09:55, до Служби порятунку «101», надійшла інформація про знайдення предмету схожого на боєприпас в лісі м. Тростянець. Ним виявився 82-мм артснаряд. Небезпечна знахідка знаходилася на відстані до 500 м від житлових будинків.

Цього ж дня, в лісі, с. Перекопівка, Роменського району виявили двадцять шість 50-мм мінометних мін. «Відголоски» часів минулих війн знаходилися на відстані до 900 м від житлових будинків.

На місцях небезпечних знахідок правоохоронцями виставлено охорону, надано заявку на знешкодження до Міжрегіонального центру швидкого реагування Державної служби України з надзвичайних ситуацій.

Рятувальники наголошують, що при знаходженні боєприпасів не можна їх навіть торкатися, а тим більше намагатися перенести. У жодному разі не користуватися поблизу засобами зв’язку, це може спровокувати вибух. Про можливу небезпеку треба повідомити оточуючих та негайно поінформувати Службу порятунку за номером «101».

Управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Сумській області