Завантаження ...

На Сумщині за минулий тиждень знешкоджено 137 застарілих боєприпаси

Упродовж минулого тижня групою піротехнічних робіт було знищено 105 50 – мм та 1 82 – мм мінометну міну, 1 ручну гранату Ф – 1, 17 артилерійських снарядів різних калібрів та 14 вибухників.Упродовж минулого тижня групою піротехнічних робіт Міжрегіонального центру швидкого реагування Державної служби України з надзвичайних ситуацій (м. Ромни) було знищено 105 50 – мм та 1 82 – мм мінометну міну, 1 ручну гранату Ф – 1, 17 артилерійських снарядів різних калібрів та 14 вибухників. Вибухонебезпечні предмети були знайдені в Липоводолинському, Роменському, Контопському, Шосткинському районах та в місті Шостка.

Загалом, з початку року на Сумщині зафіксовано 243 випадки виявлення застарілих вибухонебезпечних предметів. Як показує практика, натрапити на них можна будь-де – на власному городі, у лісі, на будівельному майданчику і навіть під час відпочинку на водоймі.

Рятувальники наголошують, що боєприпаси вкрай небезпечні. Натрапити на них можна в різних місцях. Тому в таких випадках необхідно бути обережними, у жодному разі не чіпати предмет, схожий на боєприпас, а тим паче не намагатися його вилучити та перенести. Також не можна поблизу користуватися мобільним та радіозв'язком, це може спровокувати вибух. Треба запам’ятати місце знахідки та негайно повідомити про неї до місцевих органів влади, правоохоронців або безпосередньо на лінію екстреного виклику за номером «101». Пам’ятайте, роботи зі знешкодження боєприпасів можуть проводити лише відповідні фахівці – піротехніки Державної служби України з надзвичайних ситуацій.

Управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Сумській області