Главная страница » Новости » Город и регион » Сумські депутати звернулись до Президента України щодо недопущення введення закопроєктів про продаж земліObyavaBilsheSumy705x80

Сумські депутати звернулись до Президента України щодо недопущення введення закопроєктів про продаж земліНа позачерговій сесії депутати міської ради ухвалили Звернення до Президента України щодо зупинення розгляду законопроєктів у яких йдеться про обіг земель сільськогосподарського призначення та удосконалення системи управління та дерегуляції у сфері земельних відносин.

Ініціаторами Звернення виступили дві депутатські фракції «ВО «Батьківщина» та «ВО «Свобода».

«Сьогодні думка людей розділилася: одні хочуть продати землю, але не розуміють як це зробити; другі прагнуть продати якомога дорожче, але їм не пропонують достойної ціни; треті – взагалі проти продажу. Тому ми просимо підтримати проєкт рішення, щоб остаточне слово було за народом України, чи потрібен їм цей закон і яким він повинен бути!», – наголосив лідер міської фракції «ВО «Батьківщина» Анатолій Сагач.

Його колега, голова фракції «ВО «Свобода» також закликала депутатів згуртуватись у даній ситуації та спільними зусиллями зарадити непоправним наслідкам.

«Прошу всіх депутатів міської ради підтримати дане звернення! Дуже важливо, щоб народні обранці приймали рішення не тільки самостійно, а й дослухались до думки народу, вкотре на цьому наголошуємо!» – додала Юлія Левченко.

«Якщо ми зараз продамо землю разом з надрами, з її багатствами, то що ми залишимо нашим дітям, нащадкам? Потрібно підтримати це звернення з вимогою зняття цих проєктів рішень до моменту проведення референдуму, а перед цим потрібно широке обговорення та національний консенсус» – зауважив секретар міської ради Андрій Баранов.

У своєму Зверненні обранці аргументували незгоду із реформою тим, що земля може стати заручницею спекулятивних дій, внаслідок яких буде зірвано злагоджену роботу агропромислового комплексу, що в свою чергу вплине на продовольчу безпеку і призведе до дестабілізації ситуації в Україні. На їхнє переконання, реформа має гарантувати: захист інтересів простого селянина та фермера; легкий доступ до матеріальних, дешевих фінансових, та інших ресурсів індивідуальних селянських і дрібних фермерських господарств; спрощення ведення аграрного бізнесу селянами та фермерами; покращення інфраструктури на селі та запровадження державних механізмів сприяння розвитку індивідуальних селянських і дрібних фермерських господарств.

Тож посилаючись на статті 13 та 14 Конституції України, депкорпус звернувся до очільника держави з проханням дотриматись вимог щодо недопущення прийняття рішень Верховною Радою України щодо проектів Законів №2178-10 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обігу земель сільськогосподарського призначення» та №2194 «Про внесення змін до Земельного кодексу України та інших законодавчих актів щодо удосконалення системи управління та дерегуляції у сфері земельних відносин»; утворення робочої групи у складі органів місцевого самоврядування, професійних асоціацій і аграрних спілок, профільних міністерств, комітетів ВРУ, результатом роботи якої має стати утворення єдиної національної програми реформування земельних відносин; призначення всеукраїнського референдуму та надання українцям можливості самостійно визначатись відносно подальшої долі сільськогосподарської землі.

Відповідний проєкт рішення було підтримано – «За» проголосували 23 представники депутатського корпусу із 24 присутніх.

Добавить в: