Главная страница » Новости » Город и регион » Власників огорож біля водойм на Сумщині почнуть штрафуватиObyavaBilsheSumy705x80

Власників огорож біля водойм на Сумщині почнуть штрафуватиМенш ніж за місяць всі прибережні зони водойм мають бути доступними, тобто можливість вільно дійти до води. Згідно з законом про безперешкодний доступ українців до узбережжя водойм, усі огорожі мають бути демонтовані протягом трьох місяців, тобто до 21 лютого 2020 року.

Голова кооперативу «Залізничник 1» у Сумах Віктор Могилевський каже, що минулого року Держекоінспекція штрафувала власників ділянок.

«Ми вже в кінці серпня минулого року збирали трьох людей, які зробили невеличкі загородки навпроти своїх ділянок. На них були виписані протоколи службою екології Сумської області за ці загородки, але ці загородки, які там є зараз вони без замків. Я підтримую своїх людей, які підтримують відносний порядок і вони контролюють хоча б ситуацію, якщо ми зараз заборонимо людям прибирати навколо своїх ділянок або скажемо от вам штраф у розмірі 5-6 тисяч гривень, то це не піде на користь Голубим озерам», — сказав голова правління ГО «Залізничник 1» Віктор Могилевський.

Після вступу закону в дію, з 21 лютого, власникам огорож надсилатимуть письмові вимоги, після чого протягом 10 днів паркани мають демонтувати. Якщо цього не зроблять – їм загрожуватиме штраф від 3400-6800 грн, а для посадових осіб сума зростає до 11900 грн.

Якщо огорожу примусово демонтують, власник має відшкодувати витрати. Якщо його не вдасться встановити, то оплачуватиме роботи той, хто користується земельною ділянкою. Перешкоджання доступу до водойми є підставою для припинення права користування землями на узбережжі.

«Ми будемо виявляти ці факті й повідомляти органи місцевого самоврядування. По скаргам громадян біля Голубих озер були виявлені такі непоодинокі факти, люди були притягнуті до адміністративної відповідальності й всі ворота були зняті з петель і безперешкодний доступ на той момент був забезпечений. Зараз готується перелік цих місць і будемо виїжджати й реагувати», — прокоментував в. о. начальника Державної екологічної інспекції у Сумській області Олександр Уваров.

Якщо зафіксовані факти того, що водні об’єкти огороджені та є перешкоди, то будемо конкретно звертатись до тих землекористувачів чи водокористувачів, які зобов’язані ці будівлі прибрати», — додала заступник начальника Регіонального офісу водних ресурсів у Сумській області Олена Вакарчук.

За словами директора Департаменту забезпечення ресурсних платежів Юрія Клименка, поки вони думають – хто контролювати виконання закону.

«На даний час разом з правовим управлінням ми опрацьовуємо дане питання і буде визначений орган в міській раді, який буде займатись цим питанням. Я вважаю доцільним було б визначити відповідальним за складання і протоколів, оскільки було внесено зміни й в кодекс України про адмінправопорушення і структурний підрозділ, який зараз цим займається – це інспекція з благоустрою. Раніше було певне обмеження, то якщо це була приватна власність, то жодна посадова особа не мала права фактично доторкатися до приватної власності. Цим законом це обмеження знято», — повідомив Юрій Клименко.

Закон про безперешкодний доступ українців до узбережжя водойм набув чинності 21 листопада 2019 року.

Добавить в: