Завантаження ...

Україна відбила Зміїний. Чому острів стратегічно важливий

president_gov_ua__2__19_650x410.jpg

Острів Зміїний звільнено від російських окупантів. Внаслідок успішних дій ЗСУ армія окупанта втратила контроль над частиною акваторії Чорного моря. Усі подробиці деокупації Зміїного - у матеріалі РБК-Україна нижче.

Війська РФ залишили острів під звуки вибухів

У ніч проти 30 червня російський гарнізон поспішно евакуювався зі Зміїного двома катерами. Острів охопила пожежа і було чути вибухи. Першим цю інформацію оприлюднило ОК "Південь".

У командуванні повідомили, що окупанти залишили Зміїний у результаті чергового етапу військової операції з завданням вогневих ударів ракетними та артилерійськими підрозділами ЗСУ.

Згодом деокупацію острова підтвердили в Офісі президента. Керівник ОП Андрій Єрмак повідомив, що росіян на Зміїному більше немає та опублікував фото охопленого димом острова.

У РФ також підтвердили виведення військ зі Зміїного, але назвали це "жестом доброї волі". Нібито російські військові завершили поставлені завдання та вивели свій гарнізон.

Чому Зміїний був важливим для агресора

З втратою острова Росія також втратила контроль над північно-західною частиною акваторії Чорного моря.

Після затоплення українськими військовими крейсера "Москва" командування країни-окупанта розраховувало перетворити Зміїний на базу з протиповітряною обороною для прикриття можливої ​​висадки свого десанту до Одеси чи Придністров'я.

Розміщення ракетних комплексів на острові дозволило б продовжувати обстріл як надводних, так і наземних цілей на території України.