Главная страница » Новости » Новости партнеров » Проблематика відкриття стоматологічних центрів: підбір персоналу

Проблематика відкриття стоматологічних центрів: підбір персоналу

Тим, хто цікавиться, як відкрити стоматологію, особливу увагу слід приділити вибору персоналу, адже від цього залежить й масштаб клініки, й вимоги до оснащення кабінетів, й нюанси ліцензування. Детальніше поговоримо про це у даній публікації.

як відкрити стоматологію

Різниця між фахівцями у стоматології

Якщо мова йде про відкриття стоматологічного кабінету та надання найпоширеніших та найзатребуваніших послуг, тут треба чітко розуміти різницю між стоматологом й зубним лікарем. З юридичної та практичної точки зору між цими фахівцями є суттєва різниця, яка має бути врахована при наданні медичних послуг та оформленні ліцензій. Зубні лікарі є молодшим медичним персоналом, до компетенції якого входить наступне:

  • первинне обстеження ротової порожнини;

  • визначення методів подальшого дослідження;

  • підбір медпрепаратів;

  • профілактика, діагностика й лікування карієсу та його ускладнень;

  • прості видалення зубів;

  • надання допомоги та діагностика при невідкладних станах.

Стоматолог є власне лікарем, який спеціалізується на широкому спектрі проблем зі щелепно-лицьовою зоною. Професія стоматолога передбачає лікування, профілактику, хірургічні втручання та багато іншого.

Правильно вказати, хто буде працювати у стоматології, особливо важливо для оформлення акту санітарно-епідеміологічної експертизи. Оскільки в цьому акті будуть вказані конкретні спеціаль

ності стоматологічної практики, варто з максимальною увагою ставитися до включення до цього переліку всіх лікарів й молодших спеціалістів з медичною освітою. На

приклад, якщо акт дозволятиме вести діяльність виключно за фахом «Стоматологія», то прийняти на роботу стоматолога-хірурга або стоматолога-ортодонта буде неможливо.

Набір фахівців для отримання ліцензії на стоматологію

Ліцензія на стоматологію вимагає відповідності працівників у штаті кваліфікаційним вимогам. Щоб правильно сформувати штат, варто скласти перелік фахівців відповідно до обраного напрямку діяльності (стоматолог-терапевт, стоматолог-хірург, стоматолог-ортодонт тощо).

В багатопрофільній стоматологічній клініці можуть працювати наступні спеціалісти:

  • стоматологи-терапевти, що займаються лікуванням запальних процесів ясен, усувають уражені ділянки зуба та ставлять пломби;

  • стоматологи-хірурги, які роблять операції та виконують видалення зубів;

  • стоматологи-ортопеди, що усувають дефекти, які виникли в результаті травми, а також займаються протезуванням та імплантацією;

  • стоматологи-ортодонти, основною спеціалізацією яких є виправлення неправильного прикусу шляхом встановлення скоб, пластин або брекетів.

Окремо слід поговорити про дитячих стоматологів. І спеціаліст загальної практики, й вузькопрофільні спеціалісти мають ті самі посадові обов'язки, що й фахівці, які працюють з дорослими. Такими самими є й умови, що висуваються до приміщення клініки чи кабінету та його оснащення.

Добавить в: