Главная страница » Новости » Новости партнеров » Мирослав Продан: БіографіяObyavaBilsheSumy705x80

Мирослав Продан: Біографія

Мирослав Продан, український експерт з податкової та митної політики, народився 8 жовтня 1979 року. Він отримав 3 вищі освіти. Спершу він закінчив інститут слов'янознавства у м.Рівне. Також він став спеціалістом в Університеті Державної фіскальної служби. Диплом магістра державного управління Продан отримав в Одеському регіональному інституті державного управління Національної академії державного управління при Президентові України.

Вже у 2005 році, маючи тільки кваліфікацію менеджера митної справи, Продан почав кар'єру в податкових органах. Через 3 роки він вже займав керівні позиції. Його кар'єрні успіхи й завзятість і дозволили отримати призначення на посаду в.о. заступника, а пізніше і Голови Державної фіскальної служби України.

Робочі успіхи

У квітні 2017 року команді Продана вдалось нарешті встановити достатньо прозорі правила адміністрування податку. Домогтися цього вдалося за допомогою введення Електронного реєстру відшкодування ПДВ. Він дозволив автоматизувати контроль над формуванням податкових зобов'язань та оплати цього податку. Вже у 2018 році Мирослав Продан перевів усі послуги для фізичних осіб-платників в онлайн. Це стосувалося як перевірок, так і отримання будь-яких довідок. Також під його керівництвом митниця почала керуватись принципом «Єдиного вікна» під час оформлення декларацій.

Ще однією важливою заслугою Мирослава Продана вважається проект e-Receipt. Підприємцям запропонували відмовитися від звичних РРО, вибравши замість них сучасні засоби комунікації: смартфони, планшети, ноутбуки. Впровадження цього проекту дозволило спростити ведення обліку, підвищити комфорт роботи підприємців, розв’язати питання, пов'язані з додатковими витратами на експлуатацію й обслуговування касових апаратів.

Команда Продана домоглася значних успіхів і в боротьбі з контрабандою. Через Prozorro експерт закупив перші 10 скануючих систем для пунктів пропуску. Також було запроваджено контроль за експортом лісу, який незаконно вивозили з України. Це згодом призвело до створення сфабрикованої проти Продана справи. Багато журналістів і політичних аналітиків підтвердили його замовний характер.

Після звільнення Мирослава Продана з посади розвиток розслідування щодо контрабанди лісу припинилося, а винні так і не понесли належного покарання.

Добавить в: