ObyavaBilsheSumy705x80

Державний історико - культурний заповідник у м. Путивлі.

Державний історико-культурний заповідник у м. Путивлі створений у 1987 році. До складу заповідника увійшли: краєзнавчий музей, музей партизанської слави і меморіальний комплекс у Спадщянському лісі, пам’ятний знак на честь загиблих від рук фашистських карателів 586 мирних мешканців (с. Нова Слобода Путивльського району). Основний фонд заповідника становить 17747 одиниць збереження.

Найбільш цінними археологічними експонатами, що представлені в музеї є матеріали розкопок марьянівської культури (щелепа бика з малюнками ІІ століття до н.е.), волинцівської культури ( зернотерка, поховальні урни, жаровня-жертовник), роменської культури ( скроневі кільця, кістяні амулети, срібні та бронзові підвіски ІХ -Х ст.), давньоруського Путивля та його округи (бойові сокири, прикраси, плінфа з давньоруського храму з тризубцем Рюриковичей тощо). У числі раритетів, що відносяться до різних епох - тронне крісло самозванця Лжедмитрія І, скульптура „Христос у темниці”, дзвін - подарунок Путивлю від першого царя з династії Романових Михайла Федоровича, Євангеліє 1618 року московського друку, вироби Волокитинського фарфорового заводу А.М. Миклашевського тощо.

У музеї постійно діє виставка „То було в ті раті і в ті полки...”, присвячена 200-річчю першого видання „Слова о полку Ігоревім”. Для відвідувачів розроблено цикл екскурсій: „Мовчанский монастир”, „Софронієва пустень”, „Спасо-Пребраженський собор”, „Городок” - дитинець стародавнього Путивля”, „Оглядова екскурсія по місту Путивлю”, „Пам’ятки Великої Вітчизняної війни у м. Путивлі” , „Кров на Івана Купала ( меморіал Дзвін скорботи)”, „Партизанськими стежками Спадщанського лісу”, „Сторінки історії села Волокине”, „Новослобідська трагедія 7 липня 1942 року”.

Директор заповідника - Тупик Сергій Володимирович, тел: 5-12-66, 5-34-10
Адреси:
41500, вул. Радянська, 70, м. Путивль
Державний історико-культурний заповідник у м. Путивлі
Заповідник працює без вихідних з 8-00 до 17-00

Теги: Державний історико - культурний заповідник у м. Путивлі, музеи сумской области

Добавить в: