«Відьмина служба доставки»

Конічіва! Після невеликої перерви маестро Хаяо Міядзякі знову готовий взяти тебе за руку і провести крізь свої чудернацькі світи. Цього разу ми політаємо на справжнісінькій мітлі у компанії чарівної юної відьми Кікі та її кота Джі-Джі.

«Відьмина служба доставки» — п’ятий повнометражний аніме-фільм Хаяо Міядзакі, випущений у 1989 році студією Ghibli.

В основу фільму лягла книга японської письменниці Еіко Кадоно — збірник окремих оповідань про пригоди Кікі. Для створення повноцінного сценарію Міядзакі вніс зміни до сюжету, що розлютило письменницю настільки, що та відмовилася передавати права на екранізацію. Але відвідавши студію, Кадоно була приємно вражена ставленням мультиплікаторів до своєї роботи та дозволила відхилення від книги.

Під час створення фільму Міядзакі та його художники багато разів подорожували до Швеції, де ретельно вивчали пейзажі для майбутнього фільму. Їхні фотографії Стокгольма та Вісбю лягли в основу вигаданого міста Коріко. Окрім того, там можна помітити окремі частини Лісабона, Сан-Франциско та Мілана.

«Відьмина служба доставки» — одна з наймасштабніших робіт Міядзакі. Для створення фільму студія Ghibli використала 67 317 створених від руки кадрів, використавши при цьому 462 кольори. Спершу Міядзакі хотів створити 60-хвилинний аніме-фільм, але в ході роботи над картиною збільшив хронометраж до 102 хвилин. Вона стала першою картиною студії, випущеною спільно зі студією Волта Діснея, — реліз 1998 року був настільки успішним, що лише в США було продано понад 1 мільйон VHS касет.

Добавить в: