Завантаження ...

Чай та кава: вплив на здоров'я людини

Без чашки кави або чаю неможливо представити сніданок чи обід жодної людини на землі, адже саме вони допомагають прокинутися зранку, додають енергії та настрою на цілий день. Чи дійсно такими корисними є кава та чай, як запевняють різноманітні рекламні агенції, чи не криється за їхнім щоденним споживанням можлива шкода нашому здоров’ю, про це у нашій статті.

Вплив чаю на здоров’я зубів

Вчені давно довели, що чорний чай надзвичайно позитивно впливає на стан ротової порожнини і зубних ясен, значно знижуючи концентрацію шкідливих бактерій та мікроорганізмів (Lactobacillus, Streptococcus mutans), які провокують виникнення запальних процесів у роті та карієс. Випиті впродовж дня 3-4 чашки чорного чаю зміцнюють емаль зубів завдяки вмісту фтору, разом з чаєм організм отримує добову норму цього елементу. Чай регулює кислотний баланс в ротовій порожнині та запобігає утворенню зубного нальоту.

За твердженням статті https://tea.ua/blog/article/chomu-chay-dopomaga-zdorov-yu-zubiv/ найбільш корисним є зелений чай, який:

  • запобігає виникненню багатьох хвороб і покращує здоров’я зубів;
  • позитивно впливає на діяльність травної, нервової та серцево-судинної системи;
  • дарує і молодість організму людини завдяки природним активним речовинам – флавоноїдам.

Антиоксиданти – катехіни, що містяться в зеленому чаї, в значній мірі, зменшують запальні процеси в ротовій порожнині, пригнічують розвиток захворювань зубів, запобігають втратам зубної тканини.

Позитивний вплив кави на людський організм

Кава не тільки дарує неповторний смак та насолоду всім її шанувальникам, але позитивно впливає на процес метаболізму в людському організмі, тис самим сприяє зниженню апетиту та стимулює процеси жиро спалювання, позбавляючи всіх кавоманів зайвих кілограмів. Плоди кави, як повідомляють тут https://tea.ua/blog/article/10-nezvichaynikh-faktiv-pro-kavu/ багаті на вітаміни В2 та В5, магній, калій та марганець, які, в свою чергу, сприяють ефективному збільшенню фізичної витривалості, мінімізують прояви втоми. Завдяки каві спортсмени мають можливість збільшувати навантаження під час тренувань та робити їх більш інтенсивними.

Експериментально доведено, що випари свіжозвареної кави містять таку ж кількість антиоксидантів, що й три великі стиглі апельсини, тому навіть вдихання аромату кави позитивно впливає на самопочуття. Користь від споживання кави доведена американськими військовими в період Другої Світової війни, адже саме завдяки американським воякам з’явився один з видів приготування кави – американо.

У блозі tea.ua ви знайдете ще більше цікавих статей про чай та каву.