У Сумах ввели міську військову адміністрацію та призначили нового керівника

У Сумах створили міську військову адміністрацію, відповідний указ опублікували на сайті ОП. Новим керівником міста призначили чинного заступника голови Сумської ОВА Олексія Дрозденка, йдеться в розпорядженні президента.

У Сумах створили міську військову адміністрацію, відповідний указ опублікували на сайті ОП. Новим керівником міста призначили чинного заступника голови Сумської ОВА Олексія Дрозденка, йдеться в розпорядженні президента.

Указ та розпорядження опублікували на сайті Офісу президента 1 листопада, вони датуються 31 жовтня, пише Суспільне.

Що відомо про керівника Сумської міської військової адміністрації Олексія Дрозденка

Навчався у Сумському державному університеті, там же здобув науковий ступінь кандидата фізико-математичних наук (спеціальність — фізика приладів елементів і систем). Працював деканом факультету електроніки та інформаційних технологій Сумського державного університету. В ОВА він відповідав за питання цифрового розвитку. На цю посаду його призначили 30 червня 2023 року.

Нагадаємо: 9 жовтня рішенням ВАКС, міського голову Сум Олександра Лисенка, якого підозрюють у хабарництві, відсторонили від виконання обов'язків на 2 місяці. 10 жовтня у Сумській міськраді повідомили, що обов'язки міського голови тимчасово виконуватиме керуюча справами виконкому Юлія Павлик.

13 жовтня на позачерговій сесії депутати обрали Артема Кобзаря секретарем Сумської міськради. Через тиждень Артем Кобзар написав заяву про звільнення, про це Суспільному стало відомо з власних джерел.

26 жовтня у Сумській міській раді правоохоронці провели обшуки у виконувачки обов'язків сумського міського голови Юлії Павлик.

"Жодна особа не була затримана, жодній особі не вручена підозра": Юлія Павлик про обшуки у Сумській міськраді

Що відомо про справу Олександра Лисенка та Олександра Журби

Ввечері 2 жовтня НАБУ і САП спільно з СБУ затримали Олександра Лисенка та Олександра Журбу на отриманні ними частини хабаря в 1,4 млн грн. За інформацією СБУ, фігуранти вимагали 2 млн 130 тис. грн з місцевої компанії, яка займалася вивезенням сміття.

3 жовтня Олександру Лисенку та Олександру Журбі повідомили про підозру за ч. 4 ст. 368.

4 жовтня міському голові Сум суд обрав запобіжний захід у вигляді тримання під вартою із можливістю внесення застави.

5 жовтня міського голову Сум Олександра Лисенка випустили під заставу. Розмір застави склав 3 мільйони гривень.

Що таке міська військова адміністрація

Міська військова адміністрація — це тимчасовий орган на період воєнного стану, який вводиться в ситуації неспроможності місцевого самоврядування. Про це розповів Суспільному виконавчий директор Чернігівського відділення Асоціації міст України Микола Силенко.

"Момент введення міської військової адміністрації полягає в тому, що коли немає голови, коли депутатський корпус не може виконувати свою роботу. Це більше стосується саме окупованих та деокупованих громад. Громад, які в зоні активних бойових дій. Там це може бути виправдано", — пояснив Микола Силенко.

Досвід міської військової адміністрації у Чернігові

У лютому 2023 року у Чернігові створили міську військову адміністрацію. Микола Силенко розповів, як вона функціонує: "У реаліях Чернігова відбулась ситуація, коли був Указ президента про введення військової адміністрації, але не було рішення Верховної Ради про передачу всіх функцій самоврядних. І тому сьогодні паралельно діє фактично місцева рада, міськвиконком і в. о. міського голови, які забезпечують роботу міста".