Завантаження ...

На півночі вздовж кордону росія розмістила майже 20 тисяч вояків

xSle2eIivDSMg30ia7FSwIwQzG2mx6-metaU2NyZWVuc2hvdF84Ny5qcGc=-.jpg

Про ситуацію на Чернігівщині та Сумщині вздовж кордону з росією розповів командувач ОСУВ «Північ» генерал-лейтенанта Сергій Наєв.

Поблизу північних кордонів України росія розгорнула угрупування чисельністю 19 тисяч осіб, пише Укрінформ.

За словами, генерала, сили та засоби угрупувань військ Північної операційної зони продовжують ведення стабілізаційної операції у визначених районах. Обстановка залишається стабільною та контрольованою. Але зберігається загроза застосування противником диверсійно-розвідувальних груп з боку росії на державному кордоні Чернігівської та Сумської областей.

- Водночас ми постійно аналізуємо ситуацію та вживаємо відповідних заходів. Так у взаємодії з Повітряними силами ЗСУ здійснюємо прикриття військ та критичних об’єктів інфраструктури від авіаційних та ракетних ударів противника. Виконуємо переозброєння військ на більш сучасні зразки іноземного виробництва, зокрема це стосується і засобів ППО. В прикордонних районах підготовлені та постійно вдосконалюємо тривалі фортифікаційні споруди. Триває нарощення системи мінно-вибухових та невибухових загороджень і у глибині оборони.

Водночас росія продовжує відкриту збройну агресію проти України з територій брянської, курської та бєлгородської областей. Підрозділи противника ведуть розвідку, здійснюють обстріли прикордонних районів, застосовують авіацію та БпЛА-камікадзе, завдають ракетних ударів балістичними та крилатими ракетами. Окрім військових об’єктів, росія намагається знищити енергетичну, транспортну та промислову інфраструктури, завдає цинічних ударів по житлових масивах, медичних та освітніх закладах, торгівельних центрах, складах з гуманітарними вантажами.

Для виконання зазначених завдань росія розгорнула угруповання військ загальною чисельністю близько 19 тис. осіб. На озброєнні підрозділів перебувають танки, бойові броньовані машини, артилерійські та реактивні системи, засоби ППО та оперативно-тактичні ракетні комплекси.

Наразі ознак формування ударних угруповань військ противника не помічено. Ситуацію постійно моніторимо та відслідковуємо, - сказав командувач.