Завантаження ...

На Сумщині дали по 10 років російським військовим, які грабували місцевих під час окупації

rlmHq3b1Y8dLn5g2cy0p7I8yM4oTta-metaMmU5YjdjNzEtYTE1OC00NzJhLTllMzUtNjU2ZmNiNjg5OWM3LmpwZw==-.jpg

За підтримання публічного обвинувачення прокурорів Сумської обласної прокуратури 18 жовтня 202року вироком суду трьох військовослужбовців російської федерації визнано винними в порушенні законів та звичаїв війни, вчинених за попередньою змовою групою осіб (ч. 2 ст. 28/ч. 1 ст. 438 КК України). Їх засуджено до 10 років позбавлення волі.

У ході слідства встановлено та доведено в суді, що в порушення вимог європейських нормативних актів про захист цивільного населення, 2 березня 2022 року військові російської федерації під час окупації Роменського району захопили територію елеватора в с. Біловодське та облаштували навколо місця своєї дислокації блокпости. Окупанти грабували навколишні магазини, викрадали продукцію з фермерських господарств, блокували пересування місцевих мешканців та відбирали в них цінні речі.

Зокрема, у ході слідства вдалось встановити трьох військовослужбовців 3 мотострілецької дивізії 20 армії західного військового округу збройних сил російської федерації, які зупинили авто місцевого жителя та, погрожуючи водію зброєю та фізичною розправою, відібрали в нього смартфон. При цьому в подальшому зазначені військові використовували викрадений ґаджет виключно для приватного спілкування.

Оскільки місцеперебування обвинувачених невідомо, стосовно них було проведено спеціальне досудове розслідування, що дозволить у подальшому притягнути їх до кримінальної відповідальності.

Спеціальне досудове розслідування у кримінальному провадженні завершено слідчими Управління Служби безпеки України в Сумській області під процесуальним керівництвом прокуратури.