Завантаження ...

На Сумщині за 9 місяців загинули 44 жителя на пожежах

R3bf20tzbGb6OVxMFAZAuua5VnpPo3-metaU2NyZWVuc2hvdF8yNjguanBn-.jpg

З початку цього року до служби надійшло понад 2000 повідомлень про пожежі, які призвели до загибелі 44 людей і травмування 26 осіб. Майже 1000 будівельних споруд було зруйновано або пошкоджено.

Заступник начальника Головного управління з питань запобігання надзвичайним ситуаціям Головного управління ДСНС України в Сумській області Ігор КИРЬЯНОВ закликав жителів області утримуватися від небажаних дій, таких як спалювання сухої рослинності на присадибній чи дачній території, розведення вогнища та необережне поводження з ним, кидання недопалків чи сірників. За його словами, понад 90% випадків пожеж спричиняються через людський фактор.

«Спалювання сміття та сухої рослинності може призвести до надзвичайно масштабних пожеж, які стають неконтрольованими через велику площу горіння та сильний вітер, – зазначив він. – Люди часто недооцінюють цю загрозу та не усвідомлюють, що вогонь може швидко перетворитися в небезпечну руйнівну силу. Навіть невелике багаття може призвести до масштабної пожежі. Такі дії несуть загрозу не тільки довкіллю, але й життю і здоров’ю співгромадян».

Ліквідація пожеж потребує великої кількості рятувальників, які ризикують своїм життям та здоров'ям, а також спеціальної техніки. На деокупованих територіях пожежі можуть провокувати вибухи вибухонебезпечних предметів. Наразі пожежно-рятувальні підрозділи вже майже 1500 разів виїжджали на ліквідацію пожеж. Третина з цих випадків – загоряння сухої рослинності та сміття.

За словами Ігора Кирьянова триває інформакампанія, спрямована на запобігання пожежам та зменшення впливу людини на їх виникнення. Громадян закликають дотримуватися елементарних правил пожежної безпеки та утримуватися від спалювання сухої рослинності та сміття і розпалювання багать.

«За це передбачена адміністративна відповідальність. І, звісно, не забувайте, що при виникненні пожежі обов'язково потрібно телефонувати службі порятунку за номером 101. Будьте відповідальними та не нехтуйте правилами безпеки, бережіть себе і навколишнє середовище», – додав Ігор Кирьянов.