Завантаження ...

У мерії Сум не задоволені урядовими бюджетними новаціями

two_column_ofmiwqn5.png

Так, Уряд довів до громад особливості складання місцевих бюджетів на наступний рік, передбачивши зменшення бази основного джерела наповнення бюджету – податку на доходи фізичних осіб. Пропонується повернутися до нормативу зарахування ПДФО до місцевих бюджетів з 64% до 60%, ПДФО з військовослужбовців 100% зараховуватиметься до Державного бюджету України. Натомість обіцяють не перераховувати реверсну дотацію (вилучення) з місцевого бюджету до Державного бюджету України.

Все це призведе до суттєвого зменшення надходжень до «гаманця громади», натомість видатки на забезпечення обороноздатності громади, заходи з безпеки мешканців залишаться на плечах органів місцевого самоврядування, переконаний мер Олександр Лисенко.

 

«Доходи нашого бюджету за цими показниками – 4% від ПДФО, ПДФО з грошового забезпечення військовослужбовців та додаткова дотація – у 2022 році склали 548,6 млн грн, у 2023 очікуємо 407,3 млн грн. Тобто всього 955,9 млн грн, – говорить він. – Натомість видатки бюджету, а саме: на відшкодування різниці в тарифах, безпеку та оборону, перерахування реверсної дотації, відновлення зруйнованого житлового фонду та ремонт укриттів, у 2022 році були 483,5 млн грн, а цього року (станом на 1 вересня 2023 року) складають 1144,6 млн грн. Тобто всього 1628,1 млн грн. Таким чином, бюджет громади направив фінансовий ресурс на 672,2 млн грн більше ніж отримав».

 

Навіть неперерахування реверсної дотації – на рівні близько 155 млн грн – «не врятує» бюджет громади.

Треба ж врахувати, що безпекова ситуація може змінюватися, що впливатиме на збільшення видатків, а дохідна частина «гаманця громади», натомість не поповнюватиметься належним чином.

 

«Прораховуючи такі перспективи, ми звернулися за допомогою до народних депутатів України та наших надійних партнерів – Асоціації міст України, які постійно – на захисті інтересів громад та від нашого імені відстоюють наші інтереси перед Урядом та Верховною Радою. І Асоціація, розуміючи таку загрозу та задля недопущення нівелювання здобутків реформи децентралізації, збереження наявних стабільних джерел наповнення бюджетів муніципалітетів, розробила два законопроєкти. Вони передбачають збереження зарахування 64% ПДФО та ПДФО з грошового забезпечення військовослужбовців до місцевих бюджетів, а також фактичну легалізацію витрат рад на оборону, що дасть нам можливість у правовому руслі допомагати військовим», – зазначає очільник Сумської міської ТГ.

 

Він нагадав, що нещодавно відбулися загальні збори Сумського регіонального відділення АМУ за участі народних обранців та керівництва Асоціації й обласної влади. Тоді детально обговорили загрозливу ситуацію та потреби взаємодії щодо недопущення такого стану справ, повідомили в мерії.