Завантаження ...

Сум’яни можуть скористатися спрощеним порядком послуг єМалятко

screenshot_247.jpg

Відтепер замість однієї обов’язкової послуги батьки зможуть оформити одразу чотири, а решту – на вибір.

Раніше на збір довідок та отримання послуги батьки витрачали до десяти днів, а зараз – декілька хвилин.

єМалятко – це комплексна послуга для молодих батьків, яка дає змогу на порталі «Дія» отримати одразу дев’ять сервісів, необхідних при народженні дитини.

За час дії експериментального етапу з 2020 року прийнято понад 400 тисяч заяв про отримання послуги єМалятко. Наразі 89% батьків обирають цей сервіс при реєстрації народження дитини, а рівень задоволеності послугою сягає 95%.

До обов’язкових послуг належать: державна реєстрація народження та визначення походження дитини; реєстрація в Державному реєстрі фізичних осіб – платників податків; внесення інформації про дитину до Єдиного державного демографічного реєстру з автоматичним формуванням унікального номера запису в ньому; внесення відомостей про дитину до Реєстру пацієнтів в електронній системі охорони здоров’я (крім випадку, коли щодо дитини судом ухвалене рішення про встановлення факту народження дитини).

На вибір батькам пропонується отримати такі послуги: декларування місця проживання дитини; призначення допомоги при народженні дитини; надання грошової компенсації вартості одноразової натуральної допомоги «пакунок малюка».

Послуги, які можна обрати, якщо батьки претендують на призначення допомоги чи надання відповідного статусу: видача посвідчень батьків багатодітної сім’ї та дитини з багатодітної сім’ї (за умови реалізації відповідних послуг на порталі «Дія»); призначення допомоги на дітей, яких виховують у багатодітних сім’ях (за умови реалізації відповідних послуг на порталі «Дія»).

Отримати комплексну послугу єМалятко можна на порталі «Дія» або офлайн у відділі Державної реєстрації актів цивільного стану, через ЦНАП та закладах охорони здоров‘я, які надають медичну допомогу при пологах.