Завантаження ...

У Сумах відкрили пам’ятник Володимиру Голубничому

b80606cf-118f-401f-8804-69a5f9a5bd37.jpg

Сьогодні, на честь видатного спортсмена в Сумах було відкрито пам’ятник. Біля місця поховання Володимира Степановича зібралися його рідні, керівництво області та міста, очільники спортивних установ та організацій, ветерани спорту, депутати, щоб долучитися до церемонії відкриття колони, і тим самим увіковічити пам’ять про нього для усіх прийдешніх поколінь.

Над концепцією меморіалу працювала спеціальна робоча група, до якої міська влада долучила архітекторів, рідних та друзів Володимира Голубничого, представників спортивної громадськості, зокрема Сумського відділення НОК, ФСК «Спартак», Федерації легкої атлетики Сумської області. Ескіз пам’ятника розробляв авторський колектив під керівництвом архітектора, начальника управління містобудування та архітектури Сумської ОДА Володимира Бикова.

Володимир Биков розповів про командну роботу над пам’ятником і акцентував, що всіх, хто працював над проєктом, об’єднувало одне: показати силу, характер, волю до перемоги, які були у Голубничого.

 

«Ми вирішили створити пам’ятник у формі колони, як своєрідне відродження олімпійських традицій. Бо саме їх будували для переможців ще за часи Древньої Греції. Фотографія, яка на ній викарбувана, створена під час найскладнішої перемоги Голубничого в Мехіко, де робили все, щоб він не здобув «золото»: була збільшена дистанція, мексиканець, який ішов за сумчанином, уже біг, але так не зміг перемогти нашого земляка. П’ять кілець, які зверху колони, символізують не лише знак Олімпійських ігор, але й п’ять олімпіад, в яких брав участь Володимир Степанович. Він – переможець, і своїм прикладом показав, що козацька кров має перемагати», - сказав Биков.

 

Голова Сумської обласної ради Віктор Федорченко згадував, як вони спілкувалися зі спортсменом ще в 60-х роках минулого століття, навчаючись у вишах.

 

«Він тренувався на наших очах. Це була людина неймовірної сили волі, працелюбності, доброти, жаги до перемоги. Пам’ятаю, як ми раділи, коли він здобув «золото» на Олімпійських іграх у Мехіко в 1968 році. Ми пишалися кожною його нагородою. Я певен, що ми маємо брати приклад з таких людей. Розповідати наступним поколінням про славетних земляків. Розвивати спорт, бо це – майбутнє наших дітей і майбутнє нашої нації. Досягати перемог і в спорті, і здобути нашу найголовнішу перемогу над ворогом», - звернувся до присутніх Віктор Федорченко.

 

Право відкрити пам’ятник було надано голові Сумської ОДА – начальнику військової адміністрації Володимиру Артюху, голові Сумської обласної ради Віктору Федорченку, Сумському міському голові Олександру Лисенку та доньці Володимира Голубничого Олені Лобачовій.

Присутні вшанували пам’ять Володимира Голубничого і всіх, хто загинув за незалежність та волю України в боротьбі з російським агресором хвилиною мовчання і поклали квіти до пам’ятника легенді світового спорту.