Завантаження ...

На Сумщині двох дорослих та 14-річну дівчину засуджено за напад на пенсіонерку

4423-08-16-1692191270.png

Нагадуємо, що подія сталась 7 січня 2023 року в м. Ромни. Близько 23 години у будинок 74-річної жінки постукали невідомі та просились пощедрувати. Пенсіонерка відмовилась відчиняти двері в такий пізній час, однак зловмисників це не зупинило, вони вибили вікно та вдерлися в будинок. Доки чоловік наносив удари та утримував потерпілу за шию, дівчата нишпорили у будинку в пошуках цінностей. Налякана жінка віддала нападникам 1450 грн та мобільний телефон. Тікаючи, вони забрали із собою ще спиртне, паспорт та банківські картки потерпілої.

Співробітники поліції оперативно встановили та затримали нападників. Примітно, що чоловік лише місяць тому звільнився з місць позбавлення волі, дівчата попадають в поле зору правоохоронців вперше.

Дії дорослих органами досудового розслідування було кваліфіковано за ч. 4 ст. 187 (розбій), ч. 1 ст. 304 (втягнення неповнолітньої у протиправну діяльність) та ч. 1 ч. 3 ст. 357 (викрадення офіційних документів) КК України. Школярка відповідала лише за ч. 4 ст. 187 (розбій) КК України.

Однак, ухвалюючи вирок, суд змінив кваліфікацію дій обвинувачених з розбійного нападу на грабіж (ч. 4 ст. 186 КК України) та засудив чоловіка до 7 років позбавлення волі, жінку до 3 років позбавлення волі, водночас, оскільки вона має на утриманні двох малолітніх дітей, її звільнено від відбування покарання з іспитовим строком 3 роки. Неповнолітня дівчина отримала 2 роки позбавлення волі, при цьому її також звільнено від відбування покарання з іспитовим строком 2 роки.

Прокуратура не погоджується з таким рішення суду, зокрема зміною кваліфікації, та вже готує апеляційну скаргу, повідомили в обласній прокуратурі.