У Сумах презентували концепцію будівництва житла для переселенців з прикордоння

Начальник управління архітектури та містобудування Сумської обласної військової адміністрації Володимир Биков разом із молодими архітекторами під час брифінгу у медіа-центрі презентували концепцію будівництва житла для людей, що евакуюються із небезпечних прикордонних територій області.

За словами учасників брифінгу, у цьому експериментальному проєкті переноситься вулиця містечка із зони бойових дій в безпечну зону. Одним із важливих завдань, що стояло перед ними, стало збереження устрою, традицій та автентики житлового будівництва Сумщини, перенесення відчуття домівки і рідної землі та локальної самоідентифікації людей. Окрім того, цей проект відповідає всім стандартам і вимогам до будівництва, повідомили в Сумській ОВА.

 

«Наша розробка – це наша відповідь ворогу, який щоденно, рушить життя українців, руйнує їхнє житло. «Переможемо. Створимо. Відбудуємо» – саме під таким гаслом ми об’єдналися і приступили до спільної роботи з проектування майбутнього житла для переселенців», – поділилися враженнями присутні.

 

Зокрема, важливою частиною проєкту є використання сучасних технологій в будівництві, що представлені місцевим виробником. Пропонується використовувати такі матеріали як солома, коноплі та навіть 3D будівництво. При проектуванні враховано також і використання альтернативних поновлюваних джерел, таких як енергія сонця, вітру, біопалива. Додатковим заходом безпеки запропоновано модульне автономне бомбосховище, яке розраховане на сім’ю.

 

«Даний проект став серйозним іспитом для молодого покоління спеціалістів, який вони гідно склали. Нещодавно його було презентовано на Координаційному форумі з реалізації стратегії економічного відновлення та розвитку Сумської області за участю міжнародних партнерів та донорів і він викликав зацікавленість серед учасників. Тож зараз ми активно працюємо над пошуком партнерів і втіленням його в життя», – розповів посадовець.

 
 
 
<iframe width="1280" height="720" src="https://www.youtube.com/embed/R4yeAyK43mA" title="Брифінг начальника Управління містобудування та архітектури Сумської ОВА Володимира Бикова" frameborder="0" allow="accelerometer; autoplay; clipboard-write; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture; web-share" allowfullscreen></iframe>