Завантаження ...

У Тростянці консервують пошкоджену рашистами пам’ятку архітектури

43dd9dd3-2e8f-4106-ad19-64baec6c0363.jpg

Враховуючи історичну та культурну цінність пам’ятки архітектури національного значення, Сумська ОВА разом з місцевою владою долучилася до вирішення питання відновлення установи, яку ворог пошкодив під час окупації Тростянця. Після звільнення території області від рашистів було організовано розбір завалів. До робіт активно також долучалися добробатівці та волонтери. Паралельно обласною військовою адміністрацією було направлено відповідні пропозиції щодо відновлення до Міністерства культури та інформаційної політики України та донорських фондів.

У ході подальших робіт розроблено та погоджено проектні рішення, отримано дозвіл на початок виконання протиаварійних та невідкладних консерваційних робіт на об’єкті, визначено проектну та підрядну організації. Фінансова підтримка проекту здійснюється Фондом охорони культурної спадщини «Culture Emergency Response». Керівником проекту Фонд обрав начальника управління містобудування та архітектури Сумської ОВА Володимира Бикова. Наразі заплановані роботи знаходяться на завершальному етапі.

За словами чиновника, це вже другий досвід співпраці Сумської ОВА із донорами та фондами щодо збереження пам’яток архітектури. Першим об’єктом став краєзнавчий музей в місті Охтирка. В рамках цих проектів обласна військова адміністрація ініціювала відновлення зруйнованих пам’яток нашого краю та надала Міністерству культури та інформаційної політики України розширений перелік пам’яток для отримання донорської допомоги від ЮНЕСКО.