Завантаження ...

Мобільні медичні команди ГО «Академії Сімейної Медицини України» продовжують надавати допомогу у віддалених населених пунктах

viber_2023-06-27_10-11-52-142.jpg

Пацієнтка Лідія Іванівна, яка мешкає у селі Жигайлівці, вже знає, коли приїздять медики у село. Тож, постійно приходить на обстеження. Запевняє, що за час війни, стан здоров’я, а особливо хронічні хвороби загострились. Ба більше, є проблема і з доступом до ліків. Тож, подекуди це є справжнім порятунком для жінки. 

 

«За час виїздів мобільних медичних команд я покращила свій стан здоров’я. По-перше, і таблетки дають, і ЕКГ можна зробити, і пораду дадуть хорошу, а ще ж іноді починаю пригадувати як було у перші дні, то дівчата і вислухають, і заспокоять»,- пригадує пані Лідія Іванівна.

 

 

Проєкт реалізує ГО “Академія сімейної медицини України” спільно з Бюро Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ). Ба більше, серед складу медичних команд є і лікарі з окупованих територій. 

 

«Завдяки регулярним виїздам у сімейних лікарів з’явилась можливість контролювати схеми лікування та їх корегувати. Не рідко стає так, що медики стають у тому числі і психологами для пацієнтів», - Анна Карпова, координаторка проєкту в Сумській області.

Найчастіше команди лікарів Сумщини отримують звернення з приводу ІХС, гіпертонічної хвороби, хронічних захворювань легень, цукрового діабету. Всім пацієнтам надають безкоштовні ліки. 

Медики працюють у Чернечинській ОТГ та Боромлянській ТГ. Про заплановані візити жителів сіл заздалегідь повідомляють старости.

Проєкт нині втілюють у 5 областях України  за підтримки бюро Всесвітньої організації охорони здоров’я в Україні. Проєкт триватиме до жовтня 2023 року.