На Сумщині провели успішний тестовий запуск нової національної телемережі – мультиплексу МХ-7

Жителі Сумщини, особливо прикордонних районів, уже зараз можуть переналаштовувати свої ТБ-приймачі. Мультиплекс МХ-7 має кращу якість сигналу, більшу площу покриття національними мовниками.

Про це розповів сьогодні, 7 червня, на брифінгу в конгрес-центрі начальник управління з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Сумської ОДА Сергій Лученко.

 

«1 червня відбувся тестовий запуск мережі МХ-7. Запуск – успішний. Жодних порушень електромагнітної сумісності не виявлено. Населення може уже зараз приймати тестові програми у цьому діапазоні. Він дозволяє збільшити площу охоплення. Це мовлення у метровому діапазоні, а його радіус поширення більший, ніж у існуючого телевізійного сигналу. Шосткинський, Білопільський, Тростянецький, Сумський телепередавачі сигнал уже зараз транслюють. Ми бачимо, що він доходить до кордонів. Там стандартні програми приймаються погано. Тестові – доходять до всього прикордоння. Як тільки закінчиться тестове мовлення, відбудуться відповідні конкурси, почнеться стандартне мовлення. Це другий-третій квартал поточного року», - зазначив посадовець.

 

Задля покращення інформаційної безпеки найближчим часом на півночі та півдні прикордоння Сумщини концерн радіомовлення, радіозв’язку та телебачення побудує дві вишки. Додаткові висотні споруди дозволять розширити територію покриття сигналами українського ТБ та радіомовлення.

 

«У масштабах усієї держави прийняте рішення про відновлення аналогового телевізійного мовлення саме на прикордонних територіях. Відновлення аналогового мовлення дозволить збільшити кількість населення, яке зможе отримувати ці телевізійні програми. У тому числі й на території країни агресора», - говорить Сергій Лученко.

 

Також ведеться робота у напрямку збільшення кількості FM-передавачів, проводиться аудит вільних потужностей.

Довідково

Мультиплекс МХ-7 – це загальнонаціональна цифрова багатоканальна мережа, що працює у метровому діапазоні. У першу чергу її робота актуальна для територій, де є проблеми з українським мовником, чи він взагалі відсутній. Заплановано, що мережа покриє понад 90% територій України. Зокрема прикордонні населені пункти, частину тимчасово окупованих територій. Сигнал надається у некодованому вигляді, пакет телеканалів буде безкоштовним для глядачів.

Інструкція з налаштування тюнеру DVB-T2на канали МХ-7 (https://sm.gov.ua/ru/arkhiv1/31477-do-uvahy-zhyteliv-sumshchyny-instruktsiya-z-nalashtuvannya-tyuneru-dvb-t2-na-kanaly-mkh-7.html)

Матеріал підготувала Анна Майстренко, GOROD.SUMY.ua