Мер Сум дав відписку на петицію проти поглинання гімназією № 1 школи № 10

Мер Сум Олександр Лисенко підписав відповідь на петицію “Реорганізація Сумського закладу загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів №10 Сумської міської ради шляхом приєднання до КУ Сумська гімназія №1 міста Суми, Сумської області”.

“На Інформаційному порталі міста Суми та сайті управління освіти і науки Сумської міської ради було розміщено інформаційне повідомлення про проведення громадського обговорення проєкту рішення Сумської міської ради «Про реорганізацію Сумського закладу загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів № 10 Сумської міської ради», про що ні педагогічний колектив, ні адміністрація закладу, ні батьки не були ознайомлені заздалегідь, адже такі заходи плануються за декілька років з урахуванням думки громадськості, педагогічного колективу, всіх учасників освітнього процесу.

Виникає питання, чому при реорганізації наш заклад приєднують до Сумської гімназії №1, але в приміщення нашої школи?

Ми – самодостатній навчальний заклад, який є флагманом освіти на сьогодні, не потребуємо змін чи злиття з іншими, оскільки маємо кваліфікований педагогічний колектив. З 1991 року ми першими в Сумській області стали школою-ліцеєм при Сумському фізико-технологічному інституті, а з 2004 року – Сумською спеціалізованою школою І-ІІІ ступенів №10, м. Суми, Сумської області з високими показниками якості освітніх послуг.

Протягом багатьох років ми – школа-лідер по кількості переможців Міжнародних, Всеукраїнських, обласних, міських олімпіад і конкурсів, проєктів, турнірів, науково-дослідницьких робіт МАН учнів-членів МАН України.

Вважаємо, що доречно було б створити на базі нашої школи ліцей з початковими класами, яким він і був раніше.

Профспілкова організація Сумського ЗЗСО І-ІІІ ступенів №10 Сумської міської ради, трудовий колектив, батьківська громадськість просять підтримати заклад у прагненні зберегти свою школу і не допустити її ліквідації.

Зупиніть знищення нашого закладу!

Сподіваємося на Вашу підтримку!” - писала авторка петиції Альона Кудра.

Відповідь на електронну петицію:

“Уважно розглянувши Вашу електронну петицію «Реорганізація Сумського закладу загальної середньої освіти I-III ступенів № 10 Сумської міської ради шляхом приєднання до Комунальної установи Сумська гімназія № 1 м. Суми Сумської області», розміщену на порталі «Єдина система місцевих петицій», (https://petition.e-dem.ua/sumy/Petition/View/2796) повідомляємо.

Відповідно до пункту 4.3. розділу 4 Положення про порядок подання електронних петицій та їх розгляду органами місцевого самоврядування міста Суми, затвердженого рішенням Сумської міської ради від 25 жовтня 2017 року № 2692-MP Сумський міський голова не пізніше одного робочого дня після набрання необхідної кількості підписів на підтримку електронної петиції, з метою вирішення питань, порушених у ній чи врахування поданих пропозицій, надає доручення/вказівку відповідним виконавчим органам Сумської міської ради опрацювати питання та, за результатами, підготувати проект рішення Сумської міської ради чи її виконавчого комітету або, у виняткових випадках, надати відповідь автору (ініціатору) петиції без підготовки проекту рішення.

Виконавчий орган Сумської міської ради, який отримав доручення/вказівку, вивчає ситуацію, визначає всі можливі шляхи її вирішення та готує проект рішення у двох редакціях:

1) про підтримку електронної петиції та вжиття відповідних заходів з метою вирішення питань, порушених у ній;

2) про непідтримку електронної петиції.

У випадку прийняття рішення про непідтримку електронної петиції у його преамбулі обов'язково мають зазначатися обгрунтовані підстави прийняття такого рішення.

Управлінням освіти і науки Сумської міської ради розробляються відповідні проекти рішення для винесення на розгляд Сумської міської ради. Про результати розгляду проекту рішення Вас буде повідомлено додатково”.

Нагадаємо: буквально кілька днів тому мер Сум під час стриму у фейсбуці повідомляв, що проти такої “оптимізації” двох навчальних закладів. Як буде викручуватись, не пояснював...