Завантаження ...

За кремлівського блогера-пропагандиста родом із Сум взялася СБУ та Вінницька прокуратура

1cdae193-c26f-475e-a595-971239438dae.jpg

Служба безпеки зібрала вичерпну доказову базу на прокремлівського блогера-мільйонника Юрія Подоляку родом із Сум, який публічно виправдовує російську збройну агресію проти України.

Перебуваючи на території країни-агресора, він бере активну участь в інформаційно-психологічних операціях російських спецслужб.

Зловмисник регулярно виступає на пропагандистських телеканалах, у тому числі на ток-шоу Соловйова.

Під час ефірів закликає до захоплення України та підтримки російських окупаційних угруповань у знищенні цивільної інфраструктури нашої держави.

Також пропагандист масово поширює фейки про події на фронті через власний сайт та канали в Ютуб, Рутуб і Телеграм, які нараховують кілька мільйонів підписників.

Ініційовані СБУ експертні дослідження підтвердили, що в інтерв’ю та виступах Подоляки наявні факти його підривної діяльності проти України.

Слідчі Служби безпеки повідомили йому про підозру за п’ятьма статтями Кримінального кодексу України:

▪️ ч. 2 ст. 109 (дії, спрямовані на насильницьку зміну чи повалення конституційного ладу або на захоплення державної влади);

▪️ ч. 1 ст. 110 (розповсюдження матеріалів із закликами до зміни меж території на порушення порядку, встановленого Конституцією України);

▪️ ч. 2 ст. 111 (державна зрада, вчинена в умовах воєнного стану);

▪️ ст. 436 (пропаганда війни);

▪️ ч. 2 ст. 436-2 (виправдовування, визнання правомірною, заперечення збройної агресії рф проти України, глорифікація її учасників).

Наразі фігурант перебуває на території рф. Тривають комплексні заходи для притягнення його до відповідальності.

Розслідування проводили співробітники СБУ у Вінницькій області за процесуального керівництва обласної прокуратури, повідомили в СБУ.

Нагадаємо: Юрія Подоляку вже заочно судять у Сумах. Наступне засідання в Зарічному райсуді Сум призначено на 13 квітня. Він обвинувачується у виправдовуванні, визнанні правомірною, запереченні збройної агресії російської федерації проти України, глорифікації її учасників та колабораційній діяльності (ч. 3 ст. 436-2 та ч.6 ст. 111-1 КК України).

Згідно обвинувального акту, чоловік нібито здійснював створення, поширення відеоматеріалів та публікацій, які містять інформацію спрямовану на підтримку держави-агресора, її окупаційної адміністрації, збройних формувань, а також - інформацію про виправдовування, заперечення збройної агресії російської федерації проти України, глорифікацію осіб, які здійснювали збройну агресію російської федерації проти України.