Завантаження ...

Сумська міська рада знову перейменувала дерусифіковану вулицю

screenshot_369.jpg

На останній сесії Сумської міської ради депутати проголосували за проект рішення “Про внесення змін до рішення Сумської міської ради від 30 листопада 2022 року № 3223-МР «Про зміну назв (перейменування) топонімів у Сумській міській територіальній громаді» (вулиця Максима Сущенка) ”.

Згідно з рішенням, вулиця Аерофлотська, яка у листопаді минулого року стала вул. Єгора Мовчана (український кобзар, прізвисько «Чагунний» - уродженець с. Велика Писарівка), тепер стає вул. Максима Сущенка (32-річний захисник України загинув 4 липня в Донецькій області в бою, від осколкового поранення, несумісного з життям. У суботу, 9 липня, був похований на Алеї Слави Баранівського кладовища). Зміна найменування відбувається на підставі звернення мешканців вулиці.

Тобто минулого року, коли міська рада кілька місяців зволікала з перейменуванням після кількамісячних консультацій та засідань робочої групи, ніхто з мешканцями вулиці навіть не поговорив. Чи буде увічнений Єгор Мовчан в топоніміці Сум невідомо...

Нагадаємо: попередньої сесії депутати перейменували пров. Верижиці (колишній - Плещеєва) на пров. Благодатний, а вулиця Наталії Полонської-Василенко (Мухіної) стала вулицею Руслана Мовчана. Що цікаво, пров. Верижиці досі є на гугл-карті Сум.