Завантаження ...

У Сумах вшанували пам’ять захисників Донецького аеропорту

sorada.gov.ua-0116-112642-07.jpg

Молитвою за загиблими захисниками розпочався сьогоднішній ранок, 16 січня, для керівників Сумщини, військових та громадськості, що прийшли вшанувати пам’ять захисників Донецького аеропорту. Саме цього дня з ініціативи самих «кіборгів», які пройшли через 242-денне пекло, відзначається День захисників ДАПу та вшановується пам’ять загиблих побратимів.

У боях за аеропорт, які тривали з 26 травня 2014 року до 22 січня 2015 року, загинуло четверо наших земляків. сум’яни – солдат Сергій Абрютін, молодший сержант Микола Ніколаєнко та наймолодший «кіборг» України Сергій Табала поховані на Алеї Героїв Центрального кладовища в Сумах. Уродженець Шостки Іван Євдокімов похований у рідному місті.

Присутні поклали квіти до могил полеглих Героїв та вшанували їх пам’ять хвилиною мовчання.

«Обов’язок кожного з нас – завжди пам’ятати про Героїв, котрі віддали своє життя за суверенітет та незалежність України», - сказав голова Сумської обласної ради Віктор Федорченко.

Захищаючи Донецький аеропорт, загинули понад 200 українських бійців, поранено понад 500. Багатьох із них відзначено державними нагородами, декого – посмертно.

Після початку повномасштабного російського вторгнення в Україну у лютому 2022 року «кіборги» знову зі зброєю у руках захищають Батьківщину.

Свою назву «кіборги» українські захисники отримали за стійкість і незламність. Вони стали символом мужності та відданості ідеалам вільної та незалежної України.