Завантаження ...

Зеленський призупинив громадянство священника з Сумщини, який втік на росію

screenshot_467.jpg

Президент України Володимир Зеленський своїм указом призупинив громадянства 13 священників УПЦ (Московського патріархату).

За даними LB.ua, відповідний указ № 898/2022 було підписано президентом 28 грудня 2022 року. Журналісти пояснюють, що указ не оприлюднюється офіційно, оскільки містить персональну інформацію. Але за інформацію джерел LB.ua, йдеться про призупинення громадянства 13 представників шести єпархій УПЦ МП — Донецької, Кримської, Дніпропетровської, Роменської, Одеської та Буковинської.

Повний перелік осіб, що увійшли по указу президента:

Єлецьких Анатолій Іванович — митрополит Тульчинський і Брацлавський Іонафан, якому СБУ вручила підозру у держзраді.

Аніцой Сергій Леонідович — вікарій Тульчинської єпархії, єпископ Ладижинський Сергій, на якого, за даними LB.ua, записано усе майно Іонафана.

Вініченко Володимир Семенович — архієпископ Новоазовський Варсонофій (Донецька єпархія)

Градомський Віктор Анатолійович — протоієрей Віктор, настоятель храму Олександра Невського (Одеська єпархія)

Донєнко Микола Миколайович — вікарний архієрей, єпископ Ялтинський Нестор (після Собору УПЦ МП 27 травня, всі кримські параііі цієї релігійної організації висловили незгоду з його рішеннями та попросили Синод РПЦ прийняти їх в пряме підпорядкування).

Єгоренко Валентин Володимирович — митрополит Чернівецький і Буковинський Мелетій, у якого СБУ проводила обшуки та знайшла російські паспорти «керівництва єпархіальних структур», зокрема його власний. Також було повідомлення про виявлення в єпархіальних комп’ютерах дитячої порнографії, яку зараз вивчає слідство.

Масленніков Олексій Олександрович — митрополит Роменський і Буринський Іосиф (Роменськая єпархія). Роменська єпархія також вирішила залишитися під омофором патріарха РПЦ Кирила Гундяєва й зупинила поминання за богослужінням митрополита Онуфрія. Відомо, що нині митрополит знаходиться на росії, куди втік після деокупації Сумщини.

Середній Іван Петрович — митрополит Дніпропетровський і Павлоградський

Скобіола Андрій Петрович — архієпископ Волноваський, вікарій Донецької єпархії, настоятель Святовасилівського чоловічого монастиря

Таранов Олександр Борисович — архієпископ Ровеньківський і Свердловський Аркадій, який відзначився колабораціонізмом та втік до Росії.

Швець Ростислав Пилипович — митрополит Симферопольський і Кримський Лазар

Шинкарьов Віктор Сергійович — архиєпископ Костянтинівський Паїсій, а даними ЗМІ, брав активну участь в заходах терористичної організації «ДНР».

Яковенко Ігор Федорович — митрополит Святогірський, вікарій Донецької єпархії, намісник Свято-Успенської Святогірської Лаври.

За даними видання, відповідне повідомлення — про втрату громадянства зазначеними особами — отримала також Державна міграційна служба. Згідно з чинними правилами, надалі включені у список особи можуть бути депортовані.

Також, за даними LB.ua, зараз вивчається можливість запровадження подібних заходів ще проти шести осіб.