У Конотопі дерусифікували 13 топонімів

26 грудня депутати Конотопської міської ради перейменували перші 13 вулиць, назви яких були пов’язані з росією та радянським минулим.

Конотопська мерія розповіла, на честь кого тепер названі перейменовані площі та вулиці.

Відтепер площа Конотопських дивізій має назву площа Ринок. Історично дана територія використовувалась для проведення торгівлі. Уперше згадується в 1914-1915 р.

Площа 50-річчя Перемоги стала площею Героїв України та вшановує всіх, хто поклав своє життя за свободу України, її розвиток та розбудову.

Колишня вул. Гастелло носитиме ім’я Олега Куцина (23.11.1965-19.06.2022), командира окремої зведеної штурмової роти «Карпатська Січ» 93-ї механізованої бригади ЗСУ, який загинув у боротьбі за Україну на Ізюмському напрямку.

Вулиця Жарікова перейменована на вулицю Джохара Дудаєва, лідера чеченського визвольного руху у 1990-х роках, першого президента Чеченської Республіки Ічкерія.

Вулиця Красногірська стала Варшавською на честь дружніх відносин з Республікою Польщею.

Іменем Романа Шухевича, одного з видатних лідерів національного руху за незалежність України, названа колишня Лісового.

Вулиця Мірошниченка носитиме ім’я видатного українського футболіста та найтитулованішого футбольного тренера в історії світового футболу Валерія Лобановського.

Вулиця Олега Кошового перейменована на Остравську. Чеське місто Острава, місцева влада якого посприяла в наданні Конотопу автобусів, що забезпечують пасажирські перевезення.

Вулиця Рокосовського стала вул. Героїв Охтирки. З першого дня повномасштабної війни біля Охтирки точилися запеклі бої. Місто вистояло та стало непереможним форпостом для подальшого просування рашистів вглиб України. Має відзнаку «Місто-герой».

Відтепер у Конотопі є вулиця Андрія Шептицького, провідника української нації та Великого митрополита, замість Ушакова.

Вулиця Чехова стане вулицею Волонтерів, на честь волонтерського руху в Україні.

Чкалова матиме назву Привокзальна, адже розташована недалеко від залізничного вокзалу станції Конотоп.

Вулиця 6 Вересня перейменована на вулицю Даніеля Моріса, Генерального директора транспортної компанії (DPO) Чеського міста Острави, громадського діяча, волонтера.

Процес дерусифікації та очищення міського простору від топонімів, що звеличують, увіковічують, пропагують або символізують російську федерацію, в Конотопі та Підлипненському старостинському окрузі триває. На свої перейменування очікують і інші вулиці Конотопської громади.