Житель Сумщини отримав 15 років в’язниці за державну зраду

До 15 років позбавлення волі засуджено жителя Шостки, який передавав куратору з РФ дані щодо місць дислокації підрозділів ЗСУ.

За публічного обвинувачення Сумської обласної прокуратури жителя м. Шостка визнано винним у вчиненні державної зради за попередньою змовою з групою осіб в умовах воєнного стану (ч. 2 ст. 28/ч. 2 ст. 111 КК України). Рішенням Шосткинського міськрайонного суду 21 грудня 2022 року його засуджено до 15 років позбавлення волі.

Прокурор у суді довів, що обвинувачений та його знайомий були залучені представником збройних сил російської федерації до конфіденційного співробітництва з метою отримання розвідувальних даних. Виконуючи вказівки куратора, чоловіки за грошову винагороду відправляли йому за допомогою одного з месенджерів фото та відео місць дислокації військових підрозділів Збройних Сил України та інших військових формувань, кількості їх особового складу, місць дислокації, а також кількості їх військової техніки та її переміщення на території м. Шостка та Шосткинського району Сумської області.

Нагадуємо, спільника обвинуваченого 4 листопада 2022 року засуджено до 15 років позбавлення волі, стосовна куратора з російської федерації триває слідство.

Досудове розслідування стосовно обвинуваченого здійснювалось слідчими Управління Служби безпеки України в Сумській області під процесуальним керівництвом прокуратури за матеріалами Управління Служби безпеки України у Вінницькій області, повідомляє пресслужба обласної прокуратури.