У жовтні в Сумах у повітрі було забагато пилу та діоксиду азоту

Відділ екології, енергозбереження та розрахунків за енергоносії з посиланням на обласний центр з гідрометеорології інформує щодо стану забруднення атмосферного повітря в місті в жовтні.

Спостереження за вмістом пилу, діоксиду сірки, оксиду вуглецю, діоксиду та оксиду азоту, аміаку, формальдегіду здійснювали щоденно на трьох стаціонарних постах (ПСЗ), повідомили в сумській мерії.

У жовтні відібрали та проаналізували 1354 проби атмосферного повітря.

Середньомісячні концентрації по місту перевищували санітарні норми в атмосферному повітрі по пилу в 2,2 раза, діоксиду азоту – в 1,7 раза, формальдегіду – в 1,2 раза. Інші інгредієнти, що визначалися, були нижче санітарних норм.

У жовтні на ПСЗ № 5 (вул. Металургів) середньомісячний вміст по пилу перевищував рівень ГДК (гранично допустимі концентрації) в 2,8 раза, діоксиду азоту – в 2,2 раза, формальдегіду – в 1,2 раза. На ПСЗ № 3 (вул. Сумсько-Київських дивізій) середньомісячна концентрація перевищувала ГДК по пилу в 1,7 раза, діоксиду азоту – в 1,4 раза, а на ПСЗ № 4 (вул. Харківська) по пилу – в 2 раза та діоксиду азоту – в 1,4 раза.

Протягом місяця на ПСЗ № 5 (вул. Металургів) зафіксували 10 випадків перевищення максимально разової концентрації по пилу. На ПСЗ № 3 (вул. Сумсько-Київських дивізій) – два випадки перевищення максимально разової концентрації по оксиду вуглецю. На ПСЗ № 4 (вул. Харківська) – один випадок перевищення максимально разової концентрації по оксиду вуглецю

У порівнянні з вереснем забруднення атмосферного повітря міста пилом, діоксидом сірки, оксидом вуглецю – збільшилося; діоксидом азоту – зменшилося, оксидом азоту, аміаком, формальдегілом – залишилося майже на попередньому рівні.

Високих та екстремально високих рівнів забруднення атмосферного повітря у жовтні не спостерігалось.

Спостереження за рівнем радіаційного забруднення атмосферного повітря щоденно проводила авіаметеорологічна станція Суми. Радіаційний фон у жовтні по місту складав 11 – 13 мкР/год і не перевищував допустимих значень.