На Сумщині заочно судитимуть військового рф, який забирав у цивільних окупованого Тростянця цінні речі

Слідчими Охтирського районного відділу поліції за оперативного супроводу Управління Служби безпеки України в Сумській області під процесуальним керівництвом Охтирської окружної прокуратури завершено досудове розслідування та скеровано до суду обвинувальний акт стосовно командира відділення військової частини 19612 (4-та гвардійська танкова Кантемирівська ордена Леніна Червонопрапорна дивізія імені Юрія Андропова (м. Наро-Фомінськ, Московська область), який у порушення законів та звичаїв війни відбирав у цивільних осіб цінні речі (ч. 1 ст. 438 КК України).

За даними слідства, зазначений військовослужбовець збройних сил рф, перебуваючи на блокпосту, облаштованому під час окупації м. Тростянець, здійснював заходи щодо перевірки транспортних засобів та осіб, які пересувались містом.

У березні поточного року під час зупинки авто командир відділення змушував водія та пасажирів виходити із салону та, погрожуючи мирним жителям зброєю, відбирав у них цінні речі. Зокрема встановлено, що вказаний військовий відібрав у трьох осіб смартфони та готівку. При цьому він забирав лише дороговартісні ґаджети, які у подальшому використовував виключно у приватних цілях.

Оскільки місцеперебування обвинуваченого наразі встановлюється, стосовно нього здійснюється спеціальне судове провадження у відповідності з вимогами Кримінального процесуального кодексу України, повідомляє Відділ комунікації поліції Сумської області.