Завантаження ...

У якому стані травмовані після підриву на міні вантажівки у Тростянці

4be6fc2688745479.jpg

Одна людина загинула, двоє – у лікарні у результаті наїзду на міну автомобіля з працівниками АТ "Укртелеком" у Тростянці. Сталося це 2 жовтня.

Журналісти Суспільного побували на місці, де це трапилося, і дізналися про стан постраждалих.

На вулиці Нескучанській у Тростянці на початку повномасштабного вторгнення стояв танк росіян, з якого окупанти обстрілювали лікарню та житло місцевих жителів. 2 жовтня мешканці триповерхового будинку, що поблизу, не одразу зрозуміли, що трапилося.

"Вибух – і одразу зрозумів, що міна. Думав, може, обстріл. Але якщо він, то будуть ще вибухи. Їх не було. Визирнув. Люди повиходили. Чую крики", - згадує тростянчанин Володимир.

Вибухів було два. Спочатку автівка працівників "Укртелекому" підірвалася на міні, а пізніше сапери знайшли ще один вибухонебезпечний предмет та знешкодили його.

"Віднесли недалеко й там підірвали, і знову скло повилітало у під’їзді. Як підірвався той автомобіль, то гляньте – там двигун лежить під самісіньким гаражем, на тому боці він підірвався", - говорить місцевий житель Василь.

Це другий випадок, коли на цій місцині підриваються авто на протитанкових мінах, які залишили росіяни.

"Ото як трактор підірвався, тоді огородили один бік. Трактор на цей бік дороги, а машина на інший бік дороги – навпроти. Воно через наш дах летіло і ось впало в землю, жах один. Перед під’їздом лежить такий шмат заліза", - розповідає місцева мешканка, пані Ганна.

У машині, яка наскочила на міну, перебувало четверо людей. Один із них – водій – загинув на місці. Зараз тут лежать квіти.

Поруч із загиблим в авто тоді сидів пан Віктор. Він зараз перебуває у Тростянецькій лікарні.

"Декілька разів ми там їздили й бачили, що там машина "Комунгоспу" ставала й у людей збирала сміття, на тому місці стали й ми. Ми зупинилися та тій точці, на якій завершили роботу в суботу, і вирішили переїжджати далі. І все – далі я не пам’ятаю", - розповідає Віктор. І додає, що зараз почувається краще.

Чоловік має контузію, забій ребер та пошкоджену руку. Про водія, який загинув, каже: "Дуже хороша людина. Гарний спеціаліст, дуже грамотний".

Двох інших постраждалих відвезли до Охтирської лікарні. Вони від госпіталізації відмовилися. Наступного дня один із них звернувся у цей медичний заклад. За словами заступника директора Охтирської лікарні Олега Дейніченка, пацієнт має травми середньої тяжкості.

Як наголошує речник управління державної служби з надзвичайних ситуацій Олег Стрілка, протягом пів року повномасштабного вторгнення Росії в Україну піротехніки знешкодили майже 7 тисяч вибухонебезпечних предметів, залишених окупантами на Сумщині.

"Наші піротехніки щоденно проводять цілий комплекс заходів для того, щоб запобігти трагічним випадкам. Проте й самі громадяни не повинні забувати про елементарні вимоги безпеки й найголовніше – суворо їх дотримуватися", - сказав Стрілка.

Поспілкуватися з керівництвом відділення "Укртелекому" у Тростянці не вдалося, близько опівдня там висіла табличка "Зачинено".