Завантаження ...

Сумським тепловикам не вистачає вугілля

liquefaction-charbon.jpg

Депутати під час сесії міськради звернулися до Президента України, Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України щодо захисту мешканців міста Суми від енергетичної кризи.

З метою забезпечення гарантованого та належного рівня теплопостачання населенню Сумської міської територіальної громади під час опалювального періоду 2022 – 2023 років, враховуючи лист ТОВ «Сумитеплоенерго» депутати міськради звернулися до керівництва держави, аби захистити мешканців міста Суми від енергетичної кризи.

У листі від ТОВ «Сумитеплоенерго» йдеться про те, що саме ця теплогенеруюча компанія є основним постачальником тепла у місті Суми. Окрім того, підприємство постачає теплову енергію багатьом об’єктам соціальної інфраструктури.

Специфікою роботи ТЕЦ є те, що вона спроєктована виключно на роботу на антрацитовій та пісній групі вугілля.

З метою недопущення зупинки ТЕЦ, ТОВ «Сумитеплоенерго» за власні кошти розпочало модернізацію котлів для переведення їх на спалювання вугілля марки Г та ДГ, яке видобувається виключно на неокупованій території України.

За інформацією ТОВ «Сумитеплоенерго», для сталого проходження опалювального сезону товариство листом від 12.07.2022 р. надало ДП «Укрвугілля» прогнозні потреби необхідного обсягу вугілля. Натомість ДП «Укрвугілля», листом від 29.07.2022 р., повідомило ТОВ «Сумитеплоенерго», що готове відвантажити вугілля для сталої роботи ТЕЦ в обсязі, який менший від необхідних для сталого проходження осінньо-зимового періоду.

Це може призвести до виникнення надзвичайних ситуацій під час проходження опалювального періоду.

Саме тому депутати звернулися до Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України з проханням посприяти щодо збільшення обсягів та відновлення відвантаження вугілля ДП «Укрвугілля» для потреб ТОВ «Сумитеплоенерго» згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 22.07.2022 р. № 838.