У Сумах хочуть повернути масковий режим через наступ COVID-19

Начальник управління охорони здоров'я Олена Чумаченко під час щопонеділкової апаратної наради в мерії повідомила, що спостерігається щотижнева тенденція до погіршення ситуації з COVID-19.

За сім днів зареєстрували 1921 новий випадок недуги, з них 140 випадків – серед дітей. Окрім цього, зафіксували два летальні випадки. Одужав за тиждень 901 пацієнт.

У стаціонарах закладів охорони здоров’я громади від COVID-19 наразі лікуються 67 дорослих (64 потребують кисневої терапії, 10 перебувають на ліжках інтенсивної терапії), 10 дітей із підтвердженим і 10 – з підозрою на COVID-19.

У КНП «Медичний клінічний центр інфекційних хвороб та дерматології ім. З. Й. Красовицького» лікуються 49 сумчан (40 потребують кисневої терапії).

Також Олена Чумаченко повідомила, що наразі в пунктах вакцинації наявна вакцина Pfizer в обмеженій кількості.

На минулому тижні МОЗ запровадило важливі зміни щодо вакцинації. Тепер друга бустерна доза дозволяється всім повнолітнім з інтервалом щонайменше чотири місяці після першої бустерної дози. Також вакцину CoronoVac можна використовувати для бустерного щеплення після застосування інших вакцин. Дозволено вакцинацію проти COVID-19 дітей віком 5 – 11 років. Україна наразі очікує на відповідну вакцину, адже щеплення дітей цієї вікової категорії передбачає інше дозування, ніж для дітей, які старше 12 років, та дорослих.

На запитання Олександра Лисенка щодо необхідності повернення до маскового режиму у громадських місцях, Олена Чумаченко відповіла, що медики підтримують цю ініціативу. Тож очільник громади доручив відповідним структурним підрозділам зібрати міську комісію з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій і розглянути відповідне питання.