Вперше в Охтирці почали проводити операції на хребті

Співпраця лікарів ННМК «Університетська клініка» Харківського національного медичного університету та фахівців Охтирської лікарні розпочалася із проведення операцій на хребті найсучаснішим методом.

Досвідчені та високопрофесійні лікарі із Харкова відтепер будуть надавати необхідну медичну допомогу в Охтирській ЦРЛ пацієнтам із захворюваннями опорно-рухового апарату.

 

Дмитро Петренко – доктор медичних наук, завідувач відділенням ортопедії та травматології «Університетської клініки» разом із лікарем відділення Дмитром Демченком вже провели в Охтирці дві операції на хребті. У одного пацієнта була травма, у іншого – грижа хребта. Оперативні втручання пройшли успішно і без ускладнень.

«Хірургія хребта – це дуже складна частина ортопедії та травматології, на підготовку таких фахівців потрібно багато часу і зусиль, а працюють вони виключно в спеціалізованих центрах в Києві та Харкові. Для невеличких міст – це мрія! Нам же вдалося започаткувати та вже провести такі складні операції в Охтирці завдяки вдалій співпраці адміністрацій Університетської клініки, Охтирської лікарні та за дієвого сприяння Охтирської міської ради, - розповідає Дмитро Петренко. – Умови в Охтирській лікарні та кваліфікація місцевих лікарів дозволяє впевнено і спокійно робити такі операції на постійній основі. Хочемо подякувати колегам, які запросили нас до себе, ми обов’язково будемо продовжувати розвивати регіональну медицину, що є сучасним трендом реформування медичної галузі України».

Крім того, на базі ортопедичного відділення Охтирської лікарні планується введення в практику артроскопічних операцій на суглобах методом малоінвазивних хірургічних втручань, під час якого пацієнт отримує мінімальні пошкодження тканин.

Вже наступного тижня в охтирському графіку операційної бригади - ендопротезування кульшових та колінних суглобів.

Завдяки такому нововведенню охтирчанам не потрібно їздити за допомогою до інших міст.