У Сумах зарості амброзії займають площу у понад 100 га

На Сумщині карантинний режим по амброзії полинолистій запроваджений на території 1869 га, у тому числі по місту Суми - це 114 га.

Таке розповіла Суспільному начальниця відділу обласного управління Держпродспоживслужби Людмила Мельник. Також цьогоріч були виявлені нові вогнища амброзії. Де саме та як борються із нею, у матеріалі Суспільного.

Пані Юлія страждає на сезонну алергію з дитинства. Втім, дізналась про це кілька років тому. Сплутавши хворобу із застудою, лікувалась самотужки, і тільки згодом зрозуміла, що без лікарської допомоги їй не впоратись.

"Сезон цвітіння. Я живу у приватному секторі, рослинності багато, тому, виходиш і починається алергічний риніт, сльозотеча. Звичайні препарати від застуди не допомагали. Ти лікуєшся, а воно стає гірше і гірше, поки не проконсультувалась з лікарем. Виявилось, це алергія. Вона сезонна, не цілий рік. І завдяки алергопробам виявили, що в мене великий титр на квітування рослин",- говорить сумчанка Юлія Челядіна.

За словами лікарки Світлани Товчигречко, кількість алергіків щороку зростає. Постійне чхання, свербіж у горлі та сльозотеча — це алергія на амброзію. Найбільш вразливі до цього бур’яну — діти та люди з хронічними захворюваннями.

"В середньому за сезон - це 500-700 людей. Коли зацвіла амброзія цього року, у нас було багато звернень. Алергія - процес хронічний. Сказати, що вона виліковна - ні. Чого ми можемо досягти - прибираємо симптоматичну картину", -з каже дитячий алерголог Світлана Товчигречко.

Раз і назавжди знищити амброзію неможливо, - каже начальниця відділу головного управління Держпродспоживслужби у Сумській області Людмила Мельник. Бур’ян косять, а він розростається. Втім, переконує, ситуація на Сумщині контрольована.

"Проведена ревізія вогнищ амброзії на території 1848 гектарів, в тому числі по місту Суми приблизно 106 гектар. На Сумщині проводиться скошування, і не один раз за вегетаційний період. Цього року виявлено нові вогнища амброзії полинолистої по області - 3,6 га, по Сумах - 1,3 га. Це райони Баранівки та Хіммістечка", - розповідає Людмила Мельник.

Алерголог Світлана Товчигречко переконує, амброзія небезпечна і для здорових. Що її більше, то вищий ризик захворіти тим, хто має генетичну схильність до алергії. Період цвітіння може тривати до перших заморозків.