На Сумщині пройшов конопляний фестиваль

Як повідомив голова Сумської ОВА Дмитро Живицький, цього року традиційний вже фестиваль «Hemp Fest» проходив у форматі науково-практичного семінару.

Інститут сільського господарства Північного Сходу НААН презентував новий сорт посівних конопель «Софія». Він універсальний щодо використання як волокон, так і насіння. А це подвійні можливості для розвитку різних галузей виробництва, у тому числі і оборонної, що особливо важливо в нинішніх умовах.

Технічні коноплі – це основа для виробництва пороху, який не має аналогів у світі, високоякісна сировина для канатів і парашутів. Конопляні волокна ні в чому не поступаються синтетичному кевлару, з якого виготовляють бронежилети.

Плити з конопель витримують постріли з бронебійних патронів, при цьому, вони легші за кевларові.

А ще коноплі - це тканина для пошиття натурального, дихаючого і практично «невбиваємого» військового одягу, спідньої білизни, яка відмінно себе зарекомендувала у екстремальних умовах, коли відсутні будь-які засоби гігієни.

Окрім того, коноплі - це прекрасний еко-матеріал для будівництва і утеплення будівель.

Сумщина є лідером серед регіонів України в розвитку галузі коноплярства. Посівні площі технічних конопель в області збільшено до 436 гектарів, що на 6% більше порівняно з минулим роком.

Більше того, ми отримали державну підтримку у питанні створення та розвитку агротуристичного конопляного кластеру. Через війну повноцінне впровадження цього проєкту було призупинено. Разом з тим продовжуємо працювати над розвитком галузі коноплярства в області і розширенням можливостей використання технічних конопель, долучились до створення Українського кластерного альянсу.