Сум'янам надали звання почесних громадян

Трьом сум'янам надали звання почесних громадян міста.

"Почесний громадянин міста Суми" - таке звання отримали троє містян. Це рішення затвердили міські депутати на одній із сесій. Їх присвоїли військовослужбовцям Андрію Авраменку, Євгенію Курасову та Олександру Мордванюку. Двом - посмертно. 

 

"Ми вирішили присвоїти звання «Почесний громадянин міста Суми» тим містянам, які боронили й зараз захищають наше місто та державу. Ми вдячні кожному, хто віддав заради нашої країни своє життя. Тому сесія почалася з хвилини мовчання на знак вшанування загиблих захисників України", - прокоментував міський голова Олександр Лисенко. 

 

Найвищу почесну відзнаку міста присвоїли Андрію Авраменку (посмертно) – за особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі та незламність духу. Андрій Авраменко понад 25 років прослужив у Збройних силах України та Національній поліції. Був начальником штабу – першим заступником командира 15-го окремого стрілецького батальйону. Загинув у червні цього року під час обстрілу. Посмертно йому присвоїли чергове військове звання підполковника.

Сержант Євгеній Курасов, який загинув у липні 2021 року у с. Піски на Донеччині, за особисту мужність і героїзм, вірність військовій присязі та незламність духу також посмертно відзначений званням «Почесний громадянин міста Суми». Євгеній був навідником-оператором 15-го окремого мотопіхотного батальйону «Суми» 58 ОМБ ім. Івана Виговського.

Званням «Почесний громадянин міста Суми» депутати удостоїли учасника АТО, командира 15-го окремого стрілецького батальйону, підполковника Олександра Мордванюка. Після завершення контракту працював керівником КУ «Центр учасників бойових дій», але коли росія почала повномасштабне вторгнення, знову встав на захист України та Сум.