Родичі почесних громадян Сум отримали посмертні відзнаки

Під час урочистої сесії Сумської міської ради, присвяченої Дню міста, були вручені відзнаки «Почесний громадянин міста Суми».

Нагороди отримали близькі і рідні двох загиблих Героїв. Так, почесні звання за особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність Військовій Присязі та незламність духу присвоєно Авраменку Андрію Миколайовичу (посмертно) та Курасову Євгенію Олександровичу (посмертно).

Андрій Авраменко понад 25 років прослужив у ЗСУ та Національній поліції. Був начальником штабу, першим заступником командира 15-го окремого стрілецького батальйону. Загинув 28 червня 2022 року в Миропіллі під час обстрілу російськими військами території Сумщини. Майору Авраменку було 43 роки. Посмертно йому присвоєно чергове військове звання «підполковник». Нагороду отримали батьки і брат.

Євгеній Курасов, уродженець Сумщини, загинув 8 липня 2021 року під Донецьким аеропортом внаслідок снайперського обстрілу. Він був навідником-оператором 15-го окремого мотопіхотного батальйону. Євгенію було 24 роки. Він служив за контрактом із жовтня 2019 року. Нагороду отримали батьки, сестра та дружина.

Також звання «Почесний громадянин міста Суми» за особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність Військовій Присязі та незламність духу отримав Мордванюк Олександр Васильович – військовий, директор Сумського Центру учасників бойових дій.