Як будуть навчатися школярі на Сумщині з 1 вересня

Голова Сумської ОВА Дмитро Живицький надав детальні роз'яснення щодо навчального року 2022/2023.

Після оприлюднення інформації про можливість початку нового навчального року в очному форматі, суспільство умовно розділилось на тих, хто «за» і тих, хто «проти». Суперечки не стихають, обростаючи чутками та фейками.

За його словами, над безпечною освітою наразі спільно працюють освітяни, представники ДСНС, СБУ, поліції, військові, голови громад.

Вирішено, що школи і садочки будуть відкривати, але за певних умов. Навчання в очній формі розпочнеться виключно там, де є бомбосховище або укриття, обладнане відповідно до затверджених вимог. Укриття також може знаходитись поруч з закладом освіти.

Наразі обстежено 560 (97%) закладів освіти, які мають захисні споруди цивільного захисту. Проводиться облаштування укриттів відповідно стандартів.

 

Головною умовою для очної форми навчання, навіть при наявності облаштованих укриттів, буде згода батьків. Але навіть якщо більшість виступатиме «за» офлайн, дитина зможе навчатися дистанційно. Кожні батьки окремо обиратимуть для своєї дитини найбільш безпечну форму навчання, на їх розсуд.

 

Навчання виключно у форматі онлайн розпочнеться у закладах освіти, які розташовані у межах 25 км від кордону, і у громадах, які знаходяться в зоні проведення бойових дій. На сьогодні - це 20 громад.

Також про очну форму не може бути мови, якщо ні в закладі освіти, ні поруч немає укриття.

Отже, там де небезпечно – тільки онлайн навчання, де відносно безпечно і є укриття – офлайн.