На Сумщині - дефіцит пального

Про поточну ситуацію з пальним сьогодні розповів Дмитро Живицький - голова Сумської обласної військової адміністрації. Він повідомив, що найближчим часом очікуються поставки з Європи, однак, за його словами, це вплине на ціну.

Голова Сумської обласної військової адміністрації Дмитро Живицький у своєму офіційному Телеграм-каналі поділився подробицями щодо ситуації з пальним на території області. Він зазначив, що дефіцит зараз спостерігається по всій Україні через те, що окупанти заблокували порти, а велику кількість нафтобаз - знищили. Це спровокувало перебої з постачанням. Згідно з інформацією посадовця, регіон вдавалося забезпечувати необхідним пальним після звільнення Сумщини, однак проблеми почалися 24 квітня: тоді ворог обстріляв Кременчуцький нафтопереробний завод. Однак, на територію області встигли завезти велику кількість пального. Внаслідок цього вдалося забезпечити ресурсами посівну кампанію.

 

"На жаль, ворогом було знищено багато нафтобаз і до цього часу є перебої із постачанням палива, - повідомив у своєму відеозверненні керівник Сумської ОВА Дмитро Живицький. – Після звільнення Сумщини нам вдавалося забезпечувати регіон паливом. Хоча, відновити роботу АЗС, які були заблоковані, було важко. Проте спільно з трейдерами 95% заправок все ж були запущені в роботу. Ситуація змінилася, коли 24 квітня від ракетного обстрілу постраждав Кременчуцький нафтопереробний завод. В результаті чого практично зупинилося вироблення нафтопродуктів в Україні. Морські шляхи постачання палива – заблоковані. Однак, нестачу пального Сумщина відчула дещо пізніше, ніж інші області. Ми максимально завезли його до сховищ АЗС, на нафтобази. І коли проблема постала глобально по усій Україні - Сумщина трималася. Вдалося забезпечити й посівну кампанію в регіоні", - прокоментував Дмитро Живицький.

 

Як повідомляє посадовець, пальне будуть постачати з Європи. Однак, це не вдасться організувати швидко: забезпечення налагодять протягом одного-двох тижнів. Крім того, це буде мати свій вплив на ціну пального на АЗС, бо держава поки що не може компенсувати різницю. Через це Живицький порадив власникам приватного транспорту наразі втриматися від поїздок, а надалі - економити пальне.

 

"Наразі, у зв’язку із ситуацією, яка склалася, відпрацьовуються нові ланцюжки постачання, вже проведені перемовини із європейськими виробниками та постачальниками нафтопродуктів. Зрозуміло, що очікувати на максимально швидке поповнення АЗС – не реально. Процес буде забезпечуватися поступово. Маю надію, що за тиждень-два нам вдасться в повному обсязі відновити роботу АЗС. На жаль, ціна пального зміниться. Й нам доведеться платити за європейськими цінами. У держави поки що немає можливості компенсувати різницю між закупівельною ціною та тією, яка реалізується на заправках. Кошти витрачаються на утримання армії, підтримання боєздатності усіх структур, щоб ми змогли вигнати ворога із нашої території", - говорить очільник ОВА.