На Сумщині російських військ немає, але після них залишилося багато мінувань

На Сумщині немає російських військових та їхньої техніки, проте після них лишилося багато замінованої об'єктів і території. Про це повідомив керівник Сумської обласної військової адміністрації Дмитро Живицький в інтерв’ю Укрінформу. Працюють військові спеціалісти з розмінування. Основними автошляхами пересуватися можна, але ще довго буде зберігатись небезпека у зеленій місцевості.

 

«Від ракетних обстрілів й авіаційних нальотів ніхто й ніде в Україні нині не застрахований. А так російських військових, їхньої техніки на нашій території вже немає. Автошляхами пересуватись можна, але треба враховувати, що багато мінувань і зруйнованих мостів. Поступово відновлюємо рух по всіх дорогах, розбираємо завали, демонтуємо конструкції, трамбуємо вирви від авіабомбардувань і продовжуємо процес розмінування», - зазначив він, додавши, що в області зараз «відносно спокійно».

 

За словами керівника ОВА, в Охтирському, частині Сумського, Конотопському районах, девідбувалися активні бойові дії, дуже багато мінувань.

 

«Першочергово ми розміновуємо житлові будинки, двори, дороги, територію вздовж доріг, основних проїздів, узбіччя, об’єкти критичної інфраструктури, об’єкти розміщення і перебування російських військ», - пояснив Живицький.

 

Водночас він констатував, що майже щоденно на мінах і розтяжках гинуть люди. Зокрема, днями підірвався автомобіль ремонтної бригади «Сумиобленерго», у результаті чого четверо людей дістали важкі поранення, одна людина загинула.

 

«Вони виїжджали на ремонт ліній електропередач і вирішили скоротити дорогу, поїхати по польовій дорозі замість центральної, підірвалися на протитанковій міні», - зауважив Живицький.

 

У цьому зв’язку керівник області нагадав, що на Сумщині заборонено відвідувати ліси, лісосмуги, користуватися польовими дорогами.

Як повідомлялося, керівник Сумської ОВА Дмитро Живицький у ніч із 7 на 8 квітня поінформував, що область повністю зачищена від російських загарбників.